Menu

Vnučka s babkou, dôstojný život, len toľko by sme ...

Trvanie výzvy: 7. októbra 2020 - 7. októbra 2021

Cieľ výzvy

Úhrada nájomného,liekov,stravy.

Príbeh

Vnučka s babkou, dôstojný život, len toľko by sme chceli

Byť babkou,mamou aj kamoškou v jednej osobe, nie je jednoduché.

Mám v náhradnej starostlivosti vnučku. Korona ma dostala na kolená. Preto som sa rozhodla požiadať o pomoc. Je to už posledná nádej. Zdravotný stav sa mi zhoršuje. Musela som vysadiť niekoľko liekov,nakoľko si ich neviem zaplatiť. Po dnešnej ťažkej noci,nevidím inú možnosť,len prosiť tu o pomoc. Keby som bola sama,by som to zrejme ľahšie zvládala.

 Žijem s vnučkou 14r.ktorú mám vo výchove. Je to  oveľa náročnejšie,keď je človek zodpovedný aj za druhého okrem seba. Som si istá,že by som nemala obavy,keby som bola zdravá. Najviac sa bojím o budúcnosť svojej vnučky. Viem,že každý hľadí viac na deti,v mojom prípade na vnučku,ktorá je veľmi šikovná. Nemá to ľahké a aj napriek prekážkam,ktorými si musela prejsť je veľmi svedomitá,cieľavedomá. Žije sa jej oveľa ťažšie ako jej rovesníkom,ale aj tak dokáže byť TOP dieťa. Učila som ju,že vzdelanie je najdôležitejšie a toho sa aj drží. Má výborné výsledky v jazykoch,učí sa na samé jednotky. Z ôsmeho ročníka odchádza na bilingválne štúdium,z čoho mám strach. Teším sa áno,lebo vidím výsledky dlhoročnej práce,no neviem si predstaviť z čoho  všetko budeme platiť to všetko,čo to obnáša. Možno si myslíte,tak načo ide na takú školu. Ja som jej nedokázala povedať nie. Keď vidíte tú iskru v očiach,ako o tom rozpráva,aké má plány,ako sa  to dieťa vidí v budúcnosti. Veď práve ja som bola tá,čo som jej vštepovala do mysle,že všetky prekážky dokáže prekonať,nie neexistuje a človek načo myslí každý deň to vie aj uskutočniť. Áno...písať je to jednoduché,až kým nenastane čas,kedy treba hľadať riešenie,ktoré mňa dostalo na kolená. Hľadám pomoc u vás,pretože inú možnosť nemám. Žijeme spolu my dve. Korona nás dosť poznačila,ale najviac ma zničilo zhoršenie zdr.stavu.  Nedokážem tej mojej kráske povedať,že nemôžeš na takú školu,lebo ako babka už nie som fit a som invalid. Ona si to zaslúži ÁNO  veľmi si to zaslúži. Dievčatko moje,ktoré môj život skrášlilo,vnieslo doň toľko radosti,lásky,úsmevu,neskutočne veľa zážitkov,začo som osudu nesmierne VĎAČNÁ.  Je aj hudobníčka,krásne hrá na akordeóne. Má za sebou veľké úspechy. Nemôžem si dovoliť jej sny nepodporiť. Preto vás prosím o pomoc. Prosím pomôžte ,aby svoje sny nie len snívala,ale aby sa mohli stať skutočnosťou.

Vidím strach v jej očiach. Ja sa tiež bojím budúcnosti. Ona je môj kvietok,moja láska,moja opora,moje všetko. Ja som ju učila rozprávať,ja som videla jej prvé kroky a ja musím byť osobou,kto ju povedie do dospelosti. Musím jej zabezpečiť bývanie . Za trvania pandémie si neviem zarobit ani pečením. Nemám z čoho platiť nájom. Keď všetko zaplatíme ostane nám na deň 4,67 €. Aj,keď sa snažím z toho vyžiť,občas prídu nečakané výdavky . Väčšinou sú to lieky. Keď lekár povie zdravo sa stravujte je mi do plaču. Je to nemožné.Preto prosím,ak vás moja výzva oslovila budem rada za každú formu pomoci.

Môj invalidný dôchodok je 127€. 

Nová dg. CUKROVKA s hodnotami nad 20. Veľmi ťažko to znášam a mám strach. Neviem ako dodržím pokyny lekára. Zdravá strava....veď ja som rada,keď dokážem vnučke občas dopriať. Neviem ako ďalej. Ďakujem

Aktualizácie

Ďakujeme16. sep 2021

Aj vďaka VÁM sa podarilo nastúpiť na vysnívanú školu. Ďakujeme  a veľmi si vážime pomoc!

Nová škola 8. sep 2021

Len vďaka Vám sa stal sen skutočnosťou. Začala sa nová etapa života mojej vnučky. Nastúpila na vytúženú školu a je z nej nadšená. Žiari šťastím a ja mám z nej radosť ....obrovskú radosť. Ďakujem Vám,že jej pomáhate ísť za svojim cieľom !


Poďakovanie10. aug 2021

Ďakujeme za podporu. Nesmierne si to vážime. Bez Vás by sme to nezvládli. 

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?