Menu

Obyčajný život

Trvanie výzvy: 7. októbra 2020 - 7. októbra 2021

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Chceme naďalej absolvovať Terapie -stimulácie (biofedback, logopedicka intervencia, masáže, hipoterapia,canisterapia), rehabilitácie,zakúpenie pomôcok pre skvalitnenie života, ako aj nanovo absolvovať delfínoterapiu

Príbeh

Obyčajný život

Začlenenie sa do spoločnosti!

Od začiatku tehotenstva som mala ťažkosti. Život nám do cesty priviedol mnoho prekážok. Tehotenstvo bolo ukončené akútnou sekciou, obaja sme už boli ohrozený na živote.  Syn Dávid je narodený predčasne s váhou 580g, menej ako 25tt a meral 33cm. Od narodenia sme bojovali s okolitím svetom, najmä predsudkami okolia.

Od začiatku sme sa snažili synovi pomôcť. Navštívili sme rôzne rehabilitačné centrá ako aj terapie: Tetis Dunajská Lužná, rehabilitácie v Martine, Marína Kováčová, Adeli medical center Piešťany, Magnetoterapia Sopron v Maďarsku, súkromné cvičenie / rehabilitácie u fyzioterapeutov, taktiež logoped.centrum Dialóg v BA, logop.centrum ASOBI v BA, delfínoterapia,  EEG biofeedback, canisterapia, hipoterapia, play wiselly, provitalis, terapia hrou a rôzne stimulačné programy.

Dnes má 10 rokov. Čím všetkým sme si prešli je zázrak, že je ako je. Som na neho veľmi pyšná. Slovo nedá sa, alebo neviem ako, meníme skúsime. Nikdy sme to nemali ľahké. Snažíme sa, aby bol akceptovaný aj s diagnózami, ktoré má!

Jeho diag. sú: Detská mozgová obrna, ťažká prematurita, retinopatia nedonosených, ROP III blyžšie k IV, anizometria,myopia, kyfoskolióza-deformita hrudníka, skolióza, narušená komunikačná schopnosť, dyspraxia, porucha pozornosti,veľké rezervy v jemnej a hrubej motorike.....

Má svoje limity. Je rýchlo unaviteľný.

Je 3tiakom v bežnej základnej školy. Má špeciálno výchovno vzdelávacie potreby. V škole má asistenta učiteľa, ktorý mu pomáha v škole.

Má časté infetky, ktoré ho posúvajú vzad. Má lepšie dni, ale aj tie horšie. Sú dni, keď z ničoho nič ťahá nohu, reč sa stáva znezrozumiteľnou.Navštevuje rôzne terapie, rehabilitácie, má intenzívnu logopedickú intervenciu, pravidelné sedenia so špeciálnym pedagógom, canisterapiu, hipoterapiu, a rôzne stimulácie.

Našim cieľom je absolvovať delfínoterapiu, magnetoterapiu v Šoproni (samozrejme ako upadne pandémia), a pokračovať v sedeniach a terapiách ako doteraz. Taktiež chceme zakúpiť kyslíkový koncentrátor. A pomôcky na zlepšenie a skvalitnenie života.

Všetky tieto terapie nie sú hradené zdravotnou poisťovňou. Sú dosť finančne náročné!

Naša cesta sa ešte neskončila, skôr začala. Už dnes vieme, že je to na celý život. Preto chceme synovi pomôcť, aby v dospelosti dokázal fungovať sám. Začlenenie do spoločnosti, ako takej je náročné. Nakoľko inakosť, ešte stále nie je akceptovateľná.

A preto žiadame dobrých ľudí o pomoc v našej ceste vpred, a v búraní barier. A viesť obyčajný život. 

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?