Menu

Zázraky existujú

Trvanie výzvy: 14. októbra 2020 - 14. októbra 2021

Cieľ výzvy

Liečba epilepsie infúziou kmeňových buniek.

Autor výzvy

Príbeh

Zázraky existujú

Keď sa stanete mamou dieťatka, ktoré nieje zdravé, SVET sa Vám zmení. Veľmi rýchlo pochopíte, že všetko máte na svojich pleciach. Že nikto iný, žiadny lekár, žiadny terapeut, či odborník nebude za Vás hľadať spôsoby, ako by sa mohlo Vaše dieťa vyzdravieť, alebo aspoň priblížiť ku zdraviu.
Vtedy začnete googliť, čítať odbornú literatúru, články, hľadať ľudí, ktorí si tým už prešli. Prestanete prijímať vety lekárov, že Vaše dieťa je choré, nedá sa z jeho choroby vyliečiť, nikdy sa nepostaví, nebude vedieť rozprávať, nebude mať plnohodnotný život. A začnete sa všemožne snažiť nájsť terapie, ktoré budú Vaše dieťatko POSÚVAŤ VPRED.
Do cesty Vám príde veľa polien. Niekedy sú to len slová lekárov, že toto on nedokáže, inokedy samotné zdravie, ktoré sa ešte viac podlomí, keď už si myslíte, že to horšie nemôže byť, alebo financie. Vtedy sa stanete silným. Naučíte sa nevzdávať a veriť na zázraky. Zázraky, že Vaše dieťa bude raz TAKMER zdravé.
Času máte ale primálo, choré detičky sa učia všetko pomalšie a preto čas, ktorý majú nato, aby sa niečo naučili plynie neskutočne rýchlo. Ani sa nenazdáte a cvičíte Vojtovku, Bobath, chodíte na hippoterapiu, spoznáte tejpovanie, špeciálne masáže, akupunktúru, biofeedback, Therasuit, navštevujete lodopedičku, špeciálnu pedagogičku, množstvo lekárov. A stanete sa profíkom v starostlivosti o zdravie svojho dieťatka. Áno profíkom, lebo zistíte, že o svojom dieťatku viete viac ako jeho ošetrujúci lekár.
A potom?


Príde čas, kedy zistíte, že Vám už lekári nemajú čo ponúknuť,vyčerpáte možnosti liečby na Slovensku a hľadáte v zahraničí. Som maminka malého Peťka a chceme mu dopriať možnosť vyliečiť sa. Peťko má 4roky, narodil sa v 7. mesiaci a nevážil ani jedno kilo.

Má mnoho diagnóz, ale neúnavných rodičov. Jedna z posledných,ktorú mu zistili vyšetrením v Čechách sú poškodené bunky v mozgu,ktoré zapríčinili vznik epilepsie. Prognózy sú nepriaznivé a to  čo si Peťko ťažko vybojoval, aby vedel dnes,môže pokojne zajtra stratiť. Epilepsia je ochorenie, s ktorým niektorí pacienti dokážu žiť celý život, no inokedy Vás prvý záchvat pripraví o reč,druhý o schopnosť chodiť, tretí o vedomie a štvrtý už nemusí prísť. Každý epileptický záchvat poškodzuje mozog. Niekedy ich dokážu lekári tlmiť liekmi, no pri Peťkovi zatiaľ nie.

Lekári Vám povedia: Poškodené bunky v mozgu Vám nikto neopraví. Nevieme mu inak pomôcť, len pridávať a skúšať ďalšie lieky.  Ale oni sa mýlia. Neopraví na Slovensku, ani v Čechách, či Nemecku,ale v Severnej Amerike to dokážu. Nova Cells Institute (NCIM) https://ncimexico.com/?s=EPILEPSY  je s výskumom spojeným s liečbou kmeňovými bunikami tak ďaleko, že ich dokáže aplikovať do tela a nimi liečiť. Kmeňové bunky sú jediné bunky, ktoré sa dokážu v tele (ak ich tam dostaneme) diferencovať a nahradiť poškodené bunky a obnoviť ich funkciu. Dokážu nahradiť aj poškodené bunky v mozgu a preto,má Peťko obrovskú šancu na vyliečenie, alebo aspoň zmiernenie epilepsie. V NCIM sa liečilo touto metódou veľké množtvo detičiek a u každého dieťatka nastali veľké zmeny k lepšiemu v každej diagnóze. Okrem epilepsie kmeňové bunky vedia Peťkovi pômôcť aj pri liečení jeho iných diagnóz, hlavne DMO a spastickej hemiparéze. Veríme, že toto je cesta,  Peťkov stav sa zlepší a my sa nebudeme musieť báť budúcnosti.  

Táto liečba a náklady s ňou spojené stojí 20 000€ a našim cieľom je urobiť pre Peťka aj nemožné, nikdy sa nevzdať a pokúsiť sa o zázrak ich získať. Tie zázraky v našich životoch robíte VY, tak vás prosíme o šancu pre Peťka. S úctou  Peťkoví rodičia.

(Prečítaj si celý článok)Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?