Menu

Aby ma moje ruky a nohy poslúchali

Trvanie výzvy: 14. októbra 2020 - 14. októbra 2021

Cieľ výzvy

Suma rehabilitácií predstavuje 2 pobyty intenzívnej rehabilitácie v Adeli Piešťany, ktoré jej určite dopomôžu k skvalitneniu jej života.

Autor výzvy

Príbeh

Aby ma moje ruky a nohy poslúchali

Prostredníctvom tejto zbierky by sme chceli financovať Luckine rehabilitácie, ktoré nutne potrebuje, aby sme sa vyhli operáciám nožičiek a chrbátika.

Sme štvorčlenná rodinka z Terchovej, rodičia dvoch dcér,  štvorročnej Kristínky,ktorá je zdravá  a 12-ročnej Lucky, ktorá to šťastie nemá.  Luckin život je poznačený doživotnými diagnózami – detská mozgová obrna a autizmus. I keď tehotenstvo prebiehalo do 30.týždňav poriadku, narodila sa predčasne, pri pôrode bola resuscitovaná, neskôrna umelej pľúcnej ventilácii a 9.deň po narodení podstúpila operáciu brušnej dutiny, no stále bola v ohrození života. Tieto dni, po Luckinom narodení, nás s manželom zomkli, ako keď sme pred 15 rokmi prišli o nášho prvorodeného synčeka Paľka.....Po piatich týždňoch v nemocnici sme si ju mohli vziať konečne domov.

Od narodenia sme cvičili bolestivou vojtovou metódou, 3xdenne, mala poruchu príjmu potravy. Vrámci finančných možností navštevujeme rehabilitačné, kúpeľné a terapeutické centrá. Psychomotorický vývoj je oneskorený, doteraz chodí s pomocou, má problém s rovnováhou, poruchu reči, jemnej a hrubej motoriky, Sturge-Webber syndrom, poruchu koncentrácie, koordinácie. V troch rokoch jej diagnostikovali na základe magnetickej rezonancie Arnold-Chiari malformáciu.  Je to abnormalita krčno-lebečného spojenia, ktorá je spojená s posunom mozočka smerom nadol, v prípade zhoršenia stavu, je nutná operácia - odstránenie časti temennej kosti a krčných stavcov, čo je vysoko rizikový výkon.  Doteraz navštevujeme špecialistov –lekárov /neurológia, kardiológia, foniatria, očné, ortopédia, logopédia,pedopsychiater ...../ Opakovaním týchto náročných a pre Lucku aj bolestivých terapií prinášajú pomaličky úspech. I  napriek neustálemu cvičeniu sme sa nevyhli skolióze, ktorú máme od narodenia, keďže je to neurologického pôvodu. Zatiaľ úspešne odolávame operáciám /skolióza a planovalgozita chodidiel/ a okrem rehabilitácii, Lucka musí nosiť aj nepohodlný korzet, čo jej, ako autistke, je ťažké vysvetliť.

Jej boj s ochorením, s mozgovou obrnou, sú hodiny a hodiny tvrdej driny, o to viac nás tešia jej pokroky. Špecializované rehabilitačné centrá sú však nákladné. Bývame v nájomnom byte, pracuje len manžel, ja sa starám o Lucku a mladšia dcérka, Kristínka chodí do škôlky. I napriek všetkému sa všemožne snažíme, aby mali dôstojný život.  Prosíme všetkých dobrých ľudí, priateľov, známych i neznámych o finančný príspevok a o zdieľanie nášho príbehu. Ďakujeme za každý malý príspevok, ktorý nám pomôže sa posunúť o krok vpred, na úroveň svojich rovesníkov. Suma rehabilitácií predstavuje pol roka intenzívnej rehabilitácie a pomocných terapií, ktoré jej určite dopomôžu k skvalitneniu života.

Zo srdca ďakujú

Mária a Pavol

Aktualizácie

Rehabilitačný pobyt v Adeli12. júl 2021

Milí darcovia

Vďaka vašim príspevkom sa nám podarilo absolvovať pobyt v Adeli Piešťany. Pokrok je veľký, rehabilitujeme aj doma, no intenzívnu terapiu potrebuje Lucka aspoň 3-krát ročne. Ako matka robím všetko pre to, aby som Lucke umožnila kvalitnejší život. Vzhľadom na vek je Lucka v rastovom špurte, o to viac si jej zdravotný stav vyžaduje opakovanie špecializovaných terapii. Luckin život je jeden veľký rehabilitačný pobyt a vďaka vam, darcom, je kvalitnejší!!!!!

Ďakujeme

Rodina Vojteková

Rehabilitačný pobyt10. júl 2021

Milí darcovia!

Vďaka vašim príspevkom sa nám podarilo absolvovať pobyt v Adeli Piešťany. Pokrok je veľký, rehabilitujeme aj doma, no intenzívnu terapiu potrebujeme absolvovať aspoň 3krát ročne. Ako matka robím všetko pre to, aby som Lucke umožnila kvalitnejší život ako mi bolo pri jej narodení predpovedané. Vzhľadom na vek je Lucka v rastovom špurte, o to viac si  jej zdravotný stav vyžaduje opakovanie  špecializovaných terapií.

Luckin život je jeden veľký rehabilitačný pobyt a vďaka vám, darcom, je kvalitnejší!!!!

ĎAKUJEME!

Rodina Vojteková

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?