Menu

Spolu to zvládneme

Trvanie výzvy: 21. októbra 2020 - 31. decembra 2020

Cieľ výzvy

Platenie nájomného v mesiacoch, kedy je kvôli Covid 19 uzatvorená škola a preto je náš príjem znížený na 9,9 eur /deň (výmer OČR)

Príbeh

Spolu to zvládneme

Zatváranie škôl nás dostáva do finančnej krízy.

Dobrý deň.

Soma mama, samoživiteľka, s dvomi deťmi. Pracujem na HPP, ale len za minimálnu mzdu a už to je dosť ťažké. Pandémia náš život ešte viac skomplikovala. Počas prvej vlny, keď boli zatvorené školy, som pracovala, lebo OČR by bola pre nás likvidačná (môj výmer je 9,9 eur/děn na OČR). Starší syn (13 r.) sa učil z domu a popri tom sa staral o mladšiu sestru (6 r.). Zvládli sme to. Teraz ale dcérka nastúpila do prvej triedy a školu nám zavtorili. Zatiaľ na dva týždne, nikto nevie, či sa otvorí alebo či sa situácia zopakuje. Vzhľadom k aktuálnej situácii okolo pandémie, to ružovo nevidím. Pretože syn študuje na 8-ročnom gymnáziu v nižšom ročníku, pokračuje v štúdiu prezenčne, teda mi nezostalo iné, ako zostať s dcérkou na OČR. Už teraz, po 2 týždňoch viem, že to bude pre nás nemožné finančne zvládnuť. 

Preto sa obraciam s prosbou o pomoc, aby sme zvládli zaplatiť aspoň nevyhnutné potreby ako nájom, ktorý je priorita, strava, ďalšie účty.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?