Menu

POMOC PRE ŠTEFANA V BDELEJ KÓME

Trvanie výzvy: 20. marca 2013 - 20. marca 2014

Cieľ výzvy

Preto by sme Vás chceli poprosiť o finančnú pomoc, aby sme Štefana do tohto centra mohli dostať a vďaka tímu odborníkov veriť, že to Štefanovi pomôže. Budeme Vám vďačné za každé euro, či modlitbu. A zaručujeme sa vám, že prostriedky budú v plnom rozsahu použité na rehabilitačnú liečbu nášho brata a priateľa Štefana, v Adeli centre Piešťany. http://adeli-center.com/sk/

Príbeh

POMOC PRE ŠTEFANA V BDELEJ KÓME

BDELÁ KÓMA:(..tak znelá diagnóza, ktorá našej rodine zmenila život od základu...kto si tým prešiel, alebo prechádza vie, o čom hovorím:(

Tento list je písaný v mene mladého Štefana Prokopa. Sme sestra Veronika a priateľka Vladimíra, a obraciame sa na Vás s prosbou o pomoc. Už to bude rok, čo mal vážnu autonehodu a tá ho pripútala na lôžko.
Pri spomínanej autonehode, ktorá sa stala 5.5.2012, mal vážny úraz hlavy, ktorý bol na rozhraní života a smrti. Po operácii sa ho podarilo udržať pri ,,živote“, no lekári boli nútení uviesť ho do umelého spánku. Po mesiaci prišiel čas na postupné prebúdzanie, kedy sme všetci verili a dúfali, že už bude dobre. No osud to chcel inak, a diagnóza znela BDELÁ KÓMA.
Všetko to prichádzalo postupne, najskôr otvoril oči, no tie mali prázdny pohľad. Postupom času sa v nich zjavila iskrička života, v ktorej dodnes žiari Števkova bojovnosť. Po týždňoch pohľadov prišli prvé pohyby prstov, a ďalšia nádej, že chce ŽIŤ a zostať s nami!
Po ťažkých troch mesiacoch každodenných návštev nemocnice v Ružomberku a neskôr v Dolnom Kubíne, prišiel konečne deň, kedy sme si ho mohli zobrať DOMOV, do domácej starostlivosti. Domov sme si doniesli nehybné, stuhnuté telo, ktoré sme každodenným cvičením a našou starostlivosťou dostali do stavu, kedy s našou pomocou ohne ruky a nohy. Používaním rôznych cvičení a aj za pomoci rehabilitačnej sestry Lenky z Oravského Podzámku, ktorá napriek pracovnému vyťaženiu v nemocnici a tehotenstvu, absolvovala 2-3x týždenne cestu do Novoti, kde sa mu venovala a dopomohla nám k tomu, že Štefan si už sám dokáže chvíľu udržať hlavu.
Možno neviete, ale mozog sa časom dokáže zregenerovať na 100%. Na to, aby sa aj jeho mozog dokázal takto zregenerovať, navštívil Štefan už dvakrát hyperbarickú (kyslíkovú) komoru v Košiciach. No obnoviť mozgové bunky nestačí, Štefan potrebuje ,,prepojiť“ hlavu s telom, a v tom nám môže pomôcť ADELI CENTRUM V PIEŠŤANOCH.
A tu sa dostávame k podstate tohto listu, v ktorom prosíme o pomoc. Nakoľko Štefan pochádza z rodiny bez otca a má ešte štyri sestry, nemôžeme si túto liečbu finančne dovoliť. Rehabilitácia v tomto centre v Piešťanoch, pri Štefanovej diagnóze vychádza na 7000 Eur, čo je pre ktorúkoľvek rodinu na Slovensku nereálne ušetriť.
Preto by sme Vás chceli poprosiť o finančnú pomoc, aby sme Štefana do tohto centra mohli dostať a vďaka tímu odborníkov veriť, že to Štefanovi pomôže.
Budeme Vám vďačné za každé euro, či modlitbu. A zaručujeme sa vám, že prostriedky budú v plnom rozsahu použité na rehabilitačnú liečbu nášho brata a priateľa Štefana, v Adeli centre Piešťany.
http://adeli-center.com/sk/
Ďakujeme Veronika a Vlaďa.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?