Menu

India - kto sú daliti?

Trvanie výzvy: 24. marca 2013 - 24. marca 2014

Cieľ výzvy

Vycestovať do Indie, učiť dalitské deti a pomáhať pri stavbe školy.

Autor výzvy

Príbeh

India - kto sú daliti?

Priatelia :) Vašu pomoc potrebujem, aby som sám mohol pomáhať. Cez projekt Misia India sa chystám cez leto do Indie do oblasti Manvi, kde budem robiť všemožné práce, ale predovšetkým pomáhať na stavbe školy pre deti, doučovať decká a samozrejme sa s nimi hrať a tvoriť im kreatívne poobedia :)

Volám sa Martin, študujem odbor financie v Banskej Bystrici. Medzi moje záľuby patrí najmä čítanie, posedenie s priateľmi a cestovanie. Taktiež sa venujem aj sociálnej oblasti, najmä práci s Rómami.
Ale k veci. Cez leto 2013 vycestujem spolu s ďalšími dobrovoľníkmi do Indie, do oblasti Manvi, kde budeme pomáhať. V tejto oblasti sa misia venuje deťom z kasty Dalitov. Daliti sú najspodnejšou kastov tejto ázijskej krajiny, volajú ich "nedotknuteľní" a ostatní Indovia sa ich naozaj nechcú ani len dotknúť, inými slovami nechcú mať s nimi nič spoločné. Daliti väčšinou robia tie najpodradnejšie práce. Pravda je taká, že ich deti nemajú takmer žiadne možnosti k vzdelaniu a väčšinu svojho života pracujú. Detská práca tu teda nie je nič nezvyčajné (podľa Unicefu až 30% detí v Indii nútene pracuje, väčšina z nic sú práve dalitské deti). Aby sa tomuto zabránilo, vznikla v Pannure a Manvi jezuitská misia. V Manvi je postavená škola pre viac ako tisíc detí. Najnovší projekt (na ktorom budeme pracovať aj my) je škola v Pannure, ktorá by mala slúžiť minimálne ďalším 600 deťom.
Hlavnou náplňou našej prítomnosti bude tráviť čas s deťmi, priniesť im na tváre úsmev a rozvíjať ich potenciál. Okrem toho budeme vyučovať, pracovať na projekte o.z. Cesta domov a zároveň pomáhať pri výstavbe školy v Pannure.
Na to, aby som mohol ísť do Indie potrebujem sumu 1500€. Prostredníctvom prezentácii a dobrých ľudí sa mi podarilo získať takmer 900€, preto mi zostáva zhruba 600€. Vrúcna Vďaka za každý Váš príspevok! :)

Ďalšie informácie

Web
www.misiaindia.sk, www.cestadomov.sk

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?