Menu

Nádej pre malého Miška (7r) a Simonku (1,5r)

Trvanie výzvy: 16. decembra 2020 - 16. decembra 2021

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Vzhľadom na našu finančnú a materiálnu situáciu spojenú s vážnym ochorením synčeka Miška (7r) a pravdepodobne aj Simonky (1,5r) nedokážeme uhradiť pravidelné mesačné výdavky spojené so starostlivosťou. Všetky vyzbierané finančné príspevky budú použité na rehabilitácie, lieky, vitamíny, odborné vyšetrenia či plastiky, ktoré sú drahé a sami ešte nevieme, koľko nás to všetko bude stáť. Budeme Vám veľmi vďační aj za materiálnu pomoc t.j. bezlaktózové a trvanlivé potraviny, oblečenie, obuv pre deti, plienky a hygienické potreby. Za každú pomoc Vám vopred zo srdca ďakujeme.

Príbeh

Nádej pre malého Miška (7r) a Simonku (1,5r)

Milí darcovia, obraciame sa na vás s prosbou o finančnú a materiálnu pomoc pre chorého predčasne narodeného synčeka Miška a predčasne narodenú dcérku Simonku. Zo srdca ďakujeme.


  Sme 5-členná rodinka pochádzajúca z východného Slovenska, ktorá sa ocitla vo veľmi zlej zdravotnej a finančnej situácii. Máme 18-ročnú dcérku Tonku z prvého manželstva, 7-ročného synčeka Miška a 1,5-ročnú dcérku Simonku. Miško a Simonka sú predčasne narodené detičky.

    Po polroku prvého manželstva som musela s dcérkou odísť od bývalého manžela, nakoľko holdoval alkoholu a správal sa k nám veľmi zle. S Tonkou sme samy žili 10 rokov, kým som sa nezamilovala do môjho terajšieho manžela, s ktorým sme na svet priviedli Miška a Simonku. Boli sme normálna šťastná rodinka, kým sme nezistili, že Miško aj Simonka trpia vážnymi ochoreniami. Odvtedy nás sprevádza čierny mrak, ktorého sa nedokážeme zbaviť.

    Nášmu šikovnému Miškovi boli zistené viaceré tukové nádory na záhlaví, ktoré musia byť zoperované čo najskôr, a tým pádom je pre neho potrebná plastika, ktorá je veľmi finančne náročná a v súčasnej situácii si ju nemôžeme dovoliť. Aby toho nebolo málo, trpí žalúdočnými ťažkosťami (chronická gastritída, laktózová intolerancia, helicobacter, vred na žalúdku), pomočovaním (používame plienky), slabo počuje na jedno ucho (nepriechodný signál vpravo), VCC defekt predsieňovej priehradky (srdiečko), oneskorený PSM vývin (chodiť začal ako 2,5-ročný) a okrem toho mu bol zistený nález na žalúdku (zhubný nádor), na ktorý berieme drahé lieky a vitamíny, takže nám na konci mesiaca veľa financií nezostáva. Synček je podvyživený (14 kg), pretože ho všetko bolí a odmieta jesť, takže ho musíme nútiť.

    Simonka pravdepodobne trpí podobnými žalúdočnými ťažkosťami ako Miško a zároveň jej nepracujú obličky tak ako by mali (zlyhávanie obličiek). Čakáme na výsledky testov z gastroenterologickej ambulancie pre zistenie všetkých diagnóz a sme objednaní na odborné nefrologické vyšetrenie 10. decembra 2020. Zároveň máme veľké starosti, pretože Simonke našli nález v hlavičke. Na neurológiu sme objednaní v januári 2021.

    Manžel je vyučený murár, ale pracoval ako pomocná pracovná sila v spoločnosti zaoberajúcou sa likvidáciou odpadu. Kvôli znižovaniu stavu však prišiel o prácu (Covid19). Dlho sme žili bez príjmu, len z rodičovského príspevku a boli sme odkázaní na pomoc od blízkych a známych. Od decembra 2020 sa mu podarilo nájsť prácu ako zámočník vo firme zaoberajúcej sa spracovaním železa a kovovýroby (nástup 01.12.2020). Keďže je to pre neho nová oblasť, dúfame že sa uchytí a bude sa mu dariť. Bohužiaľ pár dní po nástupe do novej práce si zlomil ruku (05.12.2020), takže sme opäť tam kde sme boli :(

    Bývame v bytovke spolu s manželovou mamou. Kúrime pieckou, bytovka nie je napojená na obecný vodovod, takže vodu, ktorú používame na varenie, čerpáme zo studne, za ktorú sa platí, a pitnú vodu musíme kupovať. Kanalizácia v našej dedine absentuje.

    Už sme s manželom psychicky vyčerpaní, ale snažíme sa kvôli deťom zostať silní a užívať si každú minútu strávenú s nimi. Najhoršie na tom ale je, že sa zdravotný stav oboch našich detí zhoršuje, pribúdajú stále nové a nové diagnózy a nevieme kedy to všetko skončí. Denne sa modlíme, aby sa zdravotný stav našich anjelikov zlepšil, lebo život bez nich si nevieme a ani nechceme predstaviť.

    Okrem finančných prostriedkov, ktoré budú použité na drahé lieky a vitamíny, rehabilitácie, odborné vyšetrenia či plastiky, Vám budeme veľmi vďační aj za bezlaktózové a trvanlivé potraviny, oblečenie, obuv pre deti, plienky a hygienické potreby. Za každú pomoc Vám vopred zo srdca ďakujeme.

 Rodičia Tonka a VáclavĎalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?