Menu

Pomôžte, prosím, s nákladmi na liečbu rakoviny

Trvanie výzvy: 21. decembra 2020 - 31. augusta 2021

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Zabezpečiť finančné prostriedky na liečbu ešte neregistrovaného lieku v EU, poisťovňa ho preto nemôže uhradiť

Príbeh

Pomôžte, prosím, s nákladmi na liečbu rakoviny

Marianna potrebuje dôležitý liek na liečbu onkologického ochorenia ktorý ešte nie je dostupný v Európe. Sú potrebné 3 dávky aby liek môhol zabrať.

Dobrý deň. 

V roku 2018 som pomáhal s výzvou na zabezpečenie finančných prostriedkov pre Janku Libovú ( Výzva: https://www.ludialudom.sk/vyzvy/5510 ).

Vtedy som netušil , že o 2 roky sa budem snažiť o zabezpečenie financovania liečby pre vlastnú sestru. 

Majka sa lieči 2 roky a bojuje so zákernou chorobou. Absolvovala niekoľko cyklov chemoterapie, no posledné výsledky ukazujú že na Slovensku dostupná chemoterapia už nezaberá. 

Pani doktorka MUDR. Oravcová z Národného Onkologického Centra v Bratislava nám navrhla liečbu liekom Trodelvy ( www.trodelvy.com ),  pričom odporučila najmenej 3 mesiace liečby. Liek zatiaľ nie je schválený v EU, v USA je schválený od 04/2020, v Europe to potrvá ešte asi 1 rok. 

Cena lieku Trodelvy 180mg balenie je približne 4200€ za Balenie, jednomesačný cyklus liečby vyžaduje 7 ampuliek. Spolu na jeden cyklus treba 33650 EUR s DPH. Sú potrebné 3 kompletné cykly aby mohla liečba začať.

Napriek tomu, že nejaké prostriedky máme, na celú terapiu  ( 3 cykly )to zatiaľ nestačí. Do tejto novej liečby vkladáme veľké nádeje, musíme ale hľadať pomoc u ľudí, ktorým podobné prípady nie sú tak celkom ľahostajné. 

Za každú výpomoc Vám vopred veľmi ďakujeme. 

Aktualizácie

Suma potrebná na 3 cykly16. 2 2021

Spolu na jeden cyklus treba 33650 EUR s DPH. Po konzultácii s lekárom a pri zohľadnení dodacieho termínu liekov , sú potrebné 3 kompletné cykly aby mohla liečba začať.

Suma potrebná na 1 cyklus5. 1 2021

Spolu na jeden cyklus treba 33650 EUR.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?