Menu

Cesta za samostatnou chôdzou

Trvanie výzvy: 22. decembra 2020 - 30. septembra 2021

Cieľ výzvy

Rehabilitačný pobyt v Adeli centre

Príbeh

Cesta za samostatnou chôdzou

Bojujem už pár rokov a aj vďaka vám sa mi darí zdokonaľovať chôdzu. Ešte však nie som v cieli. Moja cesta pokračuje :)

Od narodenia mám DMO - spastickú kvadruparézu. V 12. rokoch som absolvovala operáciu achiloviek na oboch nohách a v zápäti aj operáciu členkov, kde mi vkladali štepy od mojej mamy. Tieto operácie sa uskutočnili v Žiline, pod vedením vtedajšieho primára detskej ortopédie, pána doktora Popluhára. Tieto operácie ma postavili na nohy a odvtedy chodím s pomocou štvorkolesového chodítka. Po štúdiu na VŠ sa mi nedarilo zamestnať sa hlavne kvôli môjmu rečovému hendikepu a tak som sa zamerala na zlepšenie zdravotného stavu. Po prvom pobyte v ADELI centre, ktorý ma stál všetky moje úspory, som si uvedomila, že mám nádej na zlepšenie. Práve tento impulz ma nakopol k ďalšiemu životnému cieľu - CHODIŤ BEZ CHODÍTKA. Začala som si hľadať informácie o neurostimulácií malého mozočka. Operácia prebehla v roku 2018 v Banskej Bystrici pod vedením priekovníka v tejto oblasti Pána Profesora M.Galandu, kedy mi boli implantované elektródy do centra malého mozočku. Neurostimulácia mi výrazne pomohla zlepšiť koordináciu.

V Máji 2020 mi vyoperovali celú štítnu žľazu, keďže liečba na hypertyreózu nezaberala a opakovane som mala relaps. S hypertyreózou som bojovala vyše 4. Rokov a výrazne mi ovplyvňovala môj zdravotný stav – neustále som sa potila, spazmus sa nedal natoľko ovplyvniť ani stimuláciou, aby som mohla napredovať efektívnejšie. Po odstránení štítnej žľazy sa mi zdravotný stav zlepšil natoľko, že mám možnosť sa znova zlepšiť.

Na to však potrebujem pomoc intenzívnej reahabilitácie. Pozrite si krátke video mojich pokrokov ??

Preto touto cestou by som chcela poprosiť o finančnú pomoc.

Chcem chodiť a mám na to!"

Aktualizácie

Pokroky po schodoch29. júl 2021

Milí priatelia,

veľmi pekne ďakujem za každú vašu podporu a vážim si každú vašu pomoc. Na poslednom pobyte sa mi podarilo naučiť sa bez pomoci kráčať po schodoch ?? v tento pokrok som ani len nesnívala. 

Veľmi pekne ďakujem za každú vašu podporu ??

Ubytovanie - rehabilitačný pobyt26. apr 2021

Každému darcovi som nesmierne vďačná za podporu. Pandémia ma donútila rehabilitáciu odkladať, no situácia sa lepší a mne sa podarilo dohodnúť si opäť termín, ktorý sa mi už blíži. Prispelo k tomu aj možnosť dať sa zaočkovať ako náhradník proti Covid 19. Zaočkovaná sa budem cítiť bezpečnejšie, aj keď opatrnosti nie je nikdy dosť. Avšak, lacné ubytovanie momentálne nie je k dispozícii na celé dva týždne. Pri výbere ubytovania je kľúčový bezbariérový prístup a sprchový kút. Takých možnosti je málo a sú drahé. Pobyt sa mi tým pádom predraží a v tejto situácií je každé € ešte vzácnejšie.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?