Menu

Finančná pomoc pre Danielku na biologickú liečbu

Trvanie výzvy: 5. januára 2021 - 5. decembra 2021

Cieľ výzvy

Cieľom zbierky je pomoc pri zakúpení liekov na biologickú liečbu pre Danielku, na základe odporúčania ošetrujúceho onkológa NOU a na vyšetrenia mutácií buniek.

Príbeh

Finančná pomoc pre Danielku na biologickú liečbu

Hľadáme pomoc pre našu manimu, manželku, dcéru Danielu, ktorá bojuje s malígnym nálezom, metastatickým CA50, nálezom na pľúcach, uzlinách,v mediastine .Táto diagnóza je smrteľná a liečba chemoterapiou nestačí a nový inovatívny liek KISQALI môže pomôcť v liečbe. Pomôžte vyzbierať na lieky a liečbu, ktorá nie je hradená zdravotnou poisťovňou, liek nie je v kategorizácii.

Aktuálne je choroba po 8 chemoterapiách stabilizovaná, na prebiehajúcej hormonálnej liečbe Leetrozolom, ktorá ale nestačí, treba brať aj biologickú liečbu, takzvané ribocikliby, ktoré zastavia mutáciu a množenie buniek v tele a aj ošetrujúci onkológ  doporučil a požiadal poisťovňu o výnimku a o úhradu lieku. Žiaľ poisťovňa liek na výnimku zamietla, že liek nie je kategorizovaný a ani neprispeje na liečbu. Nový biologický liek KISQALI by pomohol na dlhé obdobie chorobu stabilizovať a ponechať v remisii, tj bez príznakov.

Liečba liekom bola navrnutá ihneď onkológom a tak sa ihneď dali peniaze dokopy z vlastných zdrojov a zakúpilo sa niekoľko krabičiek liekov. Žial od októbra už nie je liečba, sú vyčerpané všetky zdroje.Onkológ odporučil liečbu liekom  KISQALI  3-5 rokov, ktorý sa berie 21 dní a 7 dní je pauza na regenerácia. Jden mesiac dávky lieky stojí 1800,- eur a celý rok stojí 22 000,- eur. Poisťovne liek môžu dať na výnimku, ale nechcú ju dať. V zahraničí robia testy, ktoré zistia mutáciu buniek a génov a zistia, či liek zaberie, stojí to 4000,- eur  a ani to nehradia. Nikto s tým nič nerobí. Majú na to vymyslené kategorizačné komisie, a tie rozhodujú, ktoré nové lieky pustia na trh a poisťovňa zas tipuje komu liek dá. Na to príde rodina chorého až keď liečbu potrebuje a nikto to žiaľ nerieši, lebo šetria peniaze pre štát a poisťovne zas pre vyšší zisk. Takže Daniela je 3 mesiace bez liečby liekom a lekár bude čakať na progres a nasadí chemo. Pritom nový liek vám umožní žiť normálne a vie chorobu stabilizovať na dlhú dobu.

Prečo sa toto nerieši, veď chorí sú normálne odkázaní na rozhodtí od poisťovne a je to hotová lotéria, že komu liek dajú a komu neuhradia. Liečba liekom je náročná, ubúdaju biele krvinky, strašne bolia svaly a kosti. Treba užvať občas aj lieky na bolesť. Liečba spôsobila aj vysoký krvný tlak a na to sa berú zasa 2 druhy lieky.

Rodina Daniely sa rozhodla osloviť všetkých darcov a poprosiť všetkých dobrých ľudí o pomoc a podporu. Akýkoľvek finančný príspevok nám pomôže zakúpiť potrebný liek a ten nám pomôže v liečbe.

Pomôžte nám milí darcovia, priatelia a spoločne podporte všetkých onkologických pacientov, verte oni to potrebujú a budú vám veľmi vďační za každý príspevok. Lebo liečba na výnimku sa neujde z finančných dôvodov každému. Kritéria, kto liečbu dostane a kto nie, určuje zdravotná poisťovňa. Prosím ešte raz o pomoc, lebo ten čas veľmi beží nám chorým. Všetkým doterajším a nastávajúcim darcom ďakujeme z celéo srdca za podporu a pomoc.

Aktualizácie

Pomoc v zbierke19. nov 2021

Ďakujem všetkým dacom za podporu a finančnú pomoc na nákup liekov. Ak môžte podporte výzvu drobným príspevkom do 5.decembra , kedy výzva končí.

Pokračovanie v liečbe19. okt 2021

Ďakujem všetkým darcom, všetky príspevky boli použité na nákup liekov. Ak môžte podporte eľte výzvu zdieľaním, prípadne príspevkom, aby liečba mohla dlhodobo pokračovať.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?