Menu

Ked sa ocko stane anjelom

Trvanie výzvy: 2. mája 2013 - 2. mája 2014

Cieľ výzvy

Pomoc trom polosirotám

Autor výzvy

Príbeh

Ked sa ocko stane anjelom

Mamka s tromi deťmi zostala sama ..pomožme trom nevinným deťom..ocitli sa v situacii za ktoru nemožu...

Volám sa Monika a chcela by som osloviť všetkých dobrých ľudí, ktorí majú srdce na dlani..
Chcem pomôcť niekomu, na kom mi veľmi záleží. Prosím vás o pomoc pre tri deti, deti mojej veľmi dobrej kamarátky: Patrik 14, Igorko 9 a malá Lenka, ktorá má 3 rôčky.
Sú to deti, ktorým osud nedoprial šťastné a bezstarostné detstvo.Tieto deti sa stali 25.4. 2012 polosiroty.

Mnohí z vás, ste tejto rodine už pomohli, keď vás minulý rok oslovila o pomoc pani z občianskeho združenia Mamám Slovenska, pani Betka Kobezdová. Len vďaka vám, mohla mamka splatiť pohreb, Lenka nemala ani začo pochovať manžela. Teraz je Lenka už na pokraji síl, už nevládze, sužuje ju bolesť, trápenie a strach o budúcnosť detí.
Ocko a manžel odišiel, už nikdy sa s nim nebudú môcť stretnúť, ale navždy zostane v ich srdci, v ich spomienkach. Myslím si, že nie je nič horšie,ako stratiť blízkeho človeka.
Lenku poznám už asi 5 rokov. Naše priateľstvo je veľké a mám ju veľmi rada - ako svoju sestru. Aj keď nás delí diaľka, som až z ďalekej Oravy, ona z dedinky v okrese Detva, spoznala som ju aj osobne. Je to veľmi milé a láskavé žieňa plne lásky a oddanosti voči svojim deťomi. Sama nemá a aj tak je vždy ochotná pomôcť mamkám v núdzi. Tak veľmi mi prirástla k srdcu aj so svojimi detičkami. Pýtam sa sama seba, prečo táto rodina nesie taký ťažky životný kríž ? Tak veľmi trpeli tie deti ockovov chorobou celé 4 roky a teraz trpia jeho smrťou. Dívali sa na utrpenie ocka, bolesť a veľkú bezmocnosť mamy. Ich detstvo je poznačené bolesťou, keď sa šťastne hrali na ihrisku ich hru prerušila prichádzajúca sanitka k chorľavému otcovi. Ten však svoj boj navždy prehral. Tak veľmi chcel žiť, vychovať svoje deti, vidieť ich vyrastať, tešiť sa z ich úspechov.

Nikdy nezabudnem na Lenkine slová v deň jeho smrti: "Ako mám vysvetliť deťom, že umrel ?? Nedokážem im to povedať "..neviem si predstaviť, koľko síl musela nabrať vo svojom boľavom srdci a povedať deťom, že ocko sa stal anjelom..

Rodinu to položilo nielen psychicky, ale aj finančne, mamka nezvláda platiť dlhy, rastú im exekúcie, zablokovali im účty, poštovú schránku im denne zapĺňajú výzvy na zaplatenie dlhov.

Lenka dostáva vdovský dôchodok 77 eur, žijú z príjmu 230 eur na mesiac. Platí detičkám obedy v škole, cestovné. Najmladšia dcérka Lenka má zdravotné problémy a preto mamka nemôže íst do práce. Lenka bude mať v marci tri rôčky a mamke končí rodičovsky príspevok. Lenka aj chlapci sú veľmi často chorí, trpia zápalmi dýchacích ciest, majú časté angíny, ktoré veľmi súvisia aj so zlou strechou. Je deravá, preteká im do domu a tam majú veľkú vlhkosť a plieseň, ktorej sa nemôžu zbaviť. Nemajú peniažky, aby ju mohli odstrániť. Najstarší syn je astmatik a tak mu to robí problémy, mladší ma zasa chronickú bronchitídu..
S Lenkou som v kontakte každý deň, viem o jej trápení, že detičkám chýbajú pre nás všedné veci, ako je chlieb, mlieko. Koľkokrát si sama odoprie jedlo, aby mali deti. Koľkokrát mi stíska srdce, ked mi píše ako žije, ale už sa v poslednej dobe ani nesťažuje. Keď sa jej pýtam, ako jej môžem pomôcť, napíše nie Monika, ďakujem mám všetko, no viem, že to tak nie je.

Veľmi by som chcela tejto rodine pomôcť, tým nevinným deťom, veď táto rodina sa ocitla na dne nie vlastnou vinou.
Sama im nedokážem pomôcť, tiež som na rodičovskom príspevku, pomáham im však ako môžem a robím všetko, čo je v mojich silách.
Už viac neviem ako by som im mohla pomôcť a preto prosím vás, prosím pomôžte tejto rodine, neotočme sa im chrbtom, potrebujú našu pomoc

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?