Menu

TVORIDIELKA - veselé prádzniny pre deti s ...

Trvanie výzvy: 21. mája 2013 - 31. augusta 2013

Cieľ výzvy

Získať finančné prostriedky na letný denný tábor pre viacnásobne postihnuté deti v Prešove

Autor výzvy

Dátum vzniku: 7.12.2009

IČO: 42090393

Ulica: Pri hati 18

Mesto: Prešov

PSČ: 08005

Štát: Slovensko

Príbeh

TVORIDIELKA - veselé prádzniny pre deti s hendikepom

Blíži sa pre deti najúžasnejšie obdobie roka /okrem Vianoc :-) / letné prázdniny. Deti už plánujú kde, kto s kým budú tráviť letné teplé dni. Či loziť u babky po stromoch, naháňať sa s kamarátmi po záhrade, či skákať do bazéna. Ale tak, ako nie je na svete nič spravodlivé, tak ani všetky deti nemôžu plánovať prázdniny podľa svojich snov. Deti pripútané na invalidný vozík či rehabilitačný kočiar majú veľmi obmedzené možnosti aktívneho trávenia voľných letných dní.
Našimi TVORIDIELKAMI chcem vytvoriť priestor práve pre deti s hendikepom. Počas letných prázdnin otvoríme naše priestory aj pre deti, ktoré nie sú našimi klientmi, a kde budú môcť tvoriť, hrať sa, relaxovať alebo zabávať sa na špeciálnom ihrisku.
Pomôžte nám pripraviť veselé a pútavé prázdniny aj pre deti, ktoré nemôžu s kamarátmi do detských táborov a trávili by tak celé letné prázdniny doma medzi 4 stenami.

Pomôžte nám pripraviť veselé a šťastné chvíle počas letných prázdnin pre deti s hendikepom a ich zdravých súrodencov.
V priestoroch nášho centra im vytvoríme oázu zábavy, tvorivých dielni, športových súťaží. Zoberieme ich na jazdu na poníkoch, namočiť nožičky do vodičky, či len tak poobede si čítať pútavé knihy alebo počúvať rozprávky. Spolu a veselo.

Deti budú tráviť voľné chvíle medzi rovesníkmi v bezbariérových priestoroch nášho Svetielka a rodičia tak budú môcť v pokoji pracovať. O ich deti sa kvalifikovane postaráme, čo to ich naučíme, ale hlavne pripravíme im veselý a zaujímavý program prispôsobený ich hendikepu.

Počas prázdnin pre deti pripravujeme :
- tvorivé dielne - tvorenie na všakovaké spôsoby - servítková technika, pletenie z papiera, vystrihovačky, a veľa ďalších
- čitáreň - čítanie rozprávok
- jazda na koníkoch
- návšteva aquaparku
- prázdninový karneval
- zábava na ihrisku so špeciálnymi prvkami pre deti s hendikepom
- a ďalšie aktivity podľa počasia

Rodičia budú môcť prihlásiť deti do 6 týždňových turnusov /5 dňových/

Finančné prostriedky získané od darcov budú použité na nákup materiálu na tvorivé dielne a športových potrieb, odmeny pre deti a odmeny pre animátorov, vstupenky a iné.

Aj keď hendikepované deti nemajú veľa možností šantiť a behať ako zdravé deti, vieme pre nich vytvoriť priestor na aktívne trávenie voľných dní. Pridajte sa k nám.

Ďakujeme

Aktualizácie

TVORIDIELKA 201330. 8 2013

Ďakujeme všetkým darcom, podporovateľom a sympatizantom za pomoc pri zrealizovaní TVORIDIELOK. Deti boli úžasné a vytvorili krásne umelecké diela, prečítali veľa kníh a nespočetne veľa krát poskladali a zložili vláčikovú dráhu :-) Nepodarilo sa nám zrealizovať všetky plánované aktivity ale na tie si nájdeme určite čas aj počas školského roka :-) Veríme, že sa detičky u nás cítili príjemne a že sa radi k nám znova pripoja v ďalších aktivitách.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?