Menu

OSAMELY RODIC TZP-SLUCHOVO, SO SYNOM ....pomoc.......,

Trvanie výzvy: 30. septembra 2013 - 30. septembra 2014

Cieľ výzvy

pomoc pre osameleho rodic,tzp-sluchovo,

Autor výzvy

Príbeh

OSAMELY RODIC TZP-SLUCHOVO, SO SYNOM ....pomoc.......,

osamely rodic tzp-sluchovo,so synom ....POMOC NA VIANOCE 2013,.Som osamelý ťažko zdravotne postihnutý otec. K ostatným diagnózam sa pridal problém so zubami. Pred tromi rokmi som prišiel o všetky zuby. Mám poruchu metabolizmu, nedá sa mi prežúvať jedlo. Doteraz mám na spodnej časti chrupu drôty, ktoré treba vybrať. Na onkológii mi pod tými drôtmi našli uzliny. Tie sa šíria po celom tele. Keď si dám do poriadku zuby, musím sa začať liečiť. Stomatológ mi navrhol implantát s protézou. Tá však stojí 1 500eur plus ostatné zubné výkony stoja dokopy cca 2000eur. Zuby však potrebujem.

Deväť rokov mám vo výchove svojho syna. Život sa s nami veru nemazná. Istý čas sme bývali v krízovom centre, ale museli sme odísť. Momentálne bývame v ubytovni v Dúbravke. Máme jednu izbu, ktorú sme ako tak zariadili tými najnutnejšími vecami. Stále nám však chýba sporák s trúbou(345eur), na ktorom by sme mohli variť alebo si upiecť francúzske zemiaky. Hodila by sa i nová pračka (350eur), pretože tá, ktorú sme dostali darom vybuchla. Zhorel jej motor. Rád by som našu izbičku vymaľoval (120eur), aby sme žili v slušnom prostredí. Cez magistrát máme sľúbený obecný byt. Musíme však splniť podmienku päť rokov trvalého pobytu v Bratislave. Neostáva nič iné, len vyčkať dva a pol roka a podať žiadosť.

Syn zas podrástol, tak isto chýba aj nejaké oblečenie a obuv. . Adrián navštevuje druhý ročník na strednej škole a počítač potrebuje k svojmu štúdiu. No, žijeme v dobe technickej.

Matka môjho syna sa o neho vôbec nezaujíma. Spolu s tým čo platí ona (65 eur), prídavkami na deti a mojim invalidným dôchodkom máme na mesiac 254,84 eur. Keď zaplatím nájomné, inkaso ostane nám 146,84 eur na mesiac. Bývalá manželka nám zanechala dlhy, celkovo to bolo 9 700 eur. Približný zostatok dlhu je 6 800 eur. Splácam pomaly a tak na účte narastajú penále a úroky. Je to ako začarovaný kruh.

Veľmi by som si prial prekonať s vašou pomocou toto najhoršie obdobie a posunúť sa ďalej vpred do lepších dní.

Zo srdca ďakujeme, otec Peter a syn Adrián

Aktualizácie

PODAKOVANIE vsetkym ludom , za vasu milu pomoc cez vyzvy ludia ludom .....4. feb 2014

chcem sa vam podakovat za vasu milu pomoc ktory nam pomahate cez vyzvy Ludia Ludom , vasa velka vdaka z celeho srdca ......... dakujeme B.P

7. nov 2013

Predovšetkým sa chcem všetkým čo najsrdečnejšie poďakovať za pomoc. Presvedčil som sa, že sú na našom malom Slovensku ľudia, ktorí majú dostatok súcitu a pochopenia v srdci, že dokážu nezištne pomôcť a netvária sa, že ich sa to netýka. Život mi stále akosi dáva polená pod nohy a nedovolí mi tešiť sa z mála čo mám. Dosť, že som s odrenými ušami a s dlhmy platil , byvanie - zrúti ako z karát.splacam čo je skoro celý môj príjem. Je mi jasné, že dlho to nezvládnem uplatiť, keď si predstavým ešte vymáhačov, čo sa každý deň domáhajú splátenia dlhov. a to tym co byvala exmanzelka nam sposobila a dala to vsetko na moje meno , bohužial už s tým sa neda nič robit len splácat , i na právnom odd. som bol , ostava len splácat Pochopenie som našiel až na tejto stránke a preto sa na Vás obraciam s úpenlivou prosbou o pomoc. Pomôžte nám, aby sme mali domov. Nenájde sa niekto spomedzi dobrých ľudí, ktorí čítajú osudy druhých, kto by vedel za rozumnú cenu prenajať nám byt ? Som s synom sme na ubyt ,sme pripravení aj na nové sťahovanie do iného mesta.Prosím Vás pomôžte mi, nechcem prísť o svojho syna, pomožte ako sa da, blížia sa najkrajšie sviatky roka Vianoc,......

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?