Menu

Budujeme nádej - podpora výstavby domčekov pre mladé rodiny v osadách

Trvanie výzvy: 7. novembra 2013 - 5. decembra 2013

Cieľ výzvy

Vytvorenie špecializovaného darovacieho web portálu nám pomôže získať podporovateľov, ktorí následne umožnia zapojenie do projektu čo najväčšiemu počtu rodín. Portál bude poskytovať aktuálne informácie o klientoch, ich príbehy, plány a dosiahnuté úspechy.

Príbeh

Budujeme nádej - podpora výstavby domčekov pre mladé rodiny v osadách

Michal (20) z Rankoviec tento rok absolvoval strednú školu, odbor murár, a ako dobrovoľník pracuje s rómskou mládežou, vedie klub pre miestnych študentov. Michal býva so svojou družkou Valériou a malou dcérkou v rodičovskom dome, kde žije spolu 8 ľudí v 2 izbách, okrem Michala totiž s rodičmi bývajú aj jeho 3 súrodenci. Michalovým snom bolo postaviť pre svoju rodinu vlastný dom, preto sa rozhodol využiť možnosť mikropôžičky a stal sa tak jedným z prvých majiteľov domov v Rankovciach, zapojených do projektu Budujeme nádej. Už o pár týždňov (november 2013) prebehne kolaudácia a rodina sa môže nasťahovať do nového domova.

Prvých šesť rodín z Rankoviec program úspešne odštartovalo. Video zo stavby si môžete pozrieť: http://www.etp.sk/building-hope-video/

V júni 2013 sme odštartovali projekt Budujeme nádej, ktorý pomohol 6 mladým rómskym rodinám z obce Rankovce vybudovať si vlastný domov. Podstatou projektu je možnosť mikropôžičky, ktorá umožní rodinám legálne postaviť domček, súčasťou ktorého je aj malý pozemok. Kolaudácia prvých 6 domov je naplánovaná na november 2013.

Pilotný projekt výstavby domov mal veľký úspech a možnosť mikropôžičky by radi využili aj ďalšie rodiny nielen z Rankoviec, ale aj z okolitých obcí, pre ktoré je kvôli ich sociálnemu a finančnému zázemiu možnosť pôžičky z banky nedostupná.

A v čom je náš projekt výnimočný? Jeho názov – Budujeme nádej – nehovorí len o našej organizácii, darcoch a sponzoroch, hovorí najmä o samotných majiteľoch, ktorí si svoje domovy budujú sami, pričom na stavbe im pomáhajú ich rodinní príslušníci.

Ak sa vám myšlienka tohto projektu páči, podporte snahu všetkých zapojených, a to:
• svojím finančným darom, ktorý bude zaradený do mikropôžičkového fondu a použitý ako kapitál pre poskytnutie mikropôžičiek ďalším rodinám. Najnižšia hodnota daru je 1 euro. Svojím darom za náš projekt zároveň hlasujete, pričom 1 darca (nezávisle od výšky daru) = 2 hlasy. .
• projekt môžete podporiť aj inak ako finančne. Darujte nám svoj hlas. Každý deň nás môžete podporiť jedným hlasom z jednej IP adresy. Tento hlas nás posúva bližšie k získaniu extra grantu 5000 eur na vytvorenie špecializovaného darovacieho portálu. Portál nám pomôže získať ďalšie finančné príspevky, aby projekt pomohol čo najväčšiemu počtu ľudí, ktorí žijú v nevyhovujúcich podmienkach.
• môžete tiež zdieľať našu výzvu na sociálnych sieťach alebo ju šíriť medzi svojimi priateľmi, ktorí nás môžu rovnako podporiť.

Veľmi pekne Vám ďakujeme za prejavenú dôveru a nádej, ktorú dávate našim klientom!

Ak vás náš projekt zaujal a chcete o ňom získať podrobnejšie informácie alebo si chcete pozrieť zaujímavé videá zo stavby, ktoré vám o fungovaní nášho projektu povedia najviac, všetko potrebné nájdete na našej webovej stránke v sekcii Budujeme nádej.

Ak nás chcete podporiť, kliknite na stránke vľavo hore a darujte nám hlas. Ďakujeme.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?