Menu

Trojkolesový bicykel pre Viktorku

Trvanie výzvy: 5. januára 2014 - 7. mája 2014

Cieľ výzvy

Trojkolesový bicykel bude využívať na prechádzky aby nemusela stále chodiť na kočíku.

Autor výzvy

Príbeh

Trojkolesový bicykel pre Viktorku

LÁSKU A ÚSMEV ROZDÁVA NA VŠETKY STRANY, ZDRAVÍČKA VŠAK NA ROZDÁVANIE NEMÁ. REČ JE O VESELEJ ŠKOLÁČKE VIKTORKE , KTORÁ PRI NARODENÍ DOSTALA DO VIENKA VÁŽNU DIAGNÓZU - DETSKÚ MOZGOVÚ OBRNU (DMO). POMÔŽTE JEJ AJ VY SPLNIŤ KRÁSNY DETSKÝ SEN, ZAKÚPIŤ TROJKOLESOVÝ BICYKEL.

Viktorka sa narodila ako naše druhé dieťa. Pôrod prebiehal s komplikáciami v skorší termín pre predčasné odlučovanie placenty. Keď mi uložili malý uzlíček do rúk, ani vo sne ma nenapadlo, ako kruto sa so mnou a dcérkou osud zahrá.
Prvé mesiace s novým prírastkom sa nijak nevymykali normálu a nič nenasvedčovalo tomu, že by z Viktorky nemohlo vyrásť zdravé, krásne a usmievavé dievčatko. "Všetko z toho sa splnilo, až na to zdravíčko. Okolo štvrtého mesiaca sme spozorovali, že niečo nie je v poriadku. Nereagovala ako ostatné detičky v jej veku a svalstvo celého telíčka mala spastické .Po všetkých vyšetreniach prišla veľká rana, Viktorke diagnostikovali detskú mozgovú obrnu - kvdraspastickú formu. Hnedooká krásavica Viktorka má 8 rokov ,chodí do prvej triedy. Detská trojkolka je určená deťom,ako je Viktorka ktoré majú ťažkosti v odpovedajúcom veku naučiť sa jazdiť na bicykli. Zaručuje väčšiu bezpečnosť pri jazdení ako obyčajné trojkolky s podpornými kolieskami na boku. Zachováva podstatné črty bicykla ako najjednoduchšieho dopravného prostriedku a jeho kladné vplyvy na kondíciu, rehabilitáciu, psychiku.Trojkolesový bicykel Viktorke umožní samostatnú jazdu.


Za každú pomoc vám budeme úprimne vďační.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?