Menu

Leuškov boj s DMO

Trvanie výzvy: 25. októbra 2022 - 25. októbra 2023

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Cieľ výzvy

vyzbierať finančné prostriedky vďaka ktorým bude môcť Leo napredovať pomocou terapii, rehabilitácii a udržiavať svoj aktuálny stav

Príbeh

Leuškov boj s DMO

Pomáhaj ľuďom aj keď vieš, že ti to nemôžu vrátiť späť.
Pomáhaj bez očakávania, láskavosť z Teba robí úžasného človeka.

Ahojte. Volám sa Leo a mám 3,5 roka. Som usmievavý chlapček, ktorý to žiaľ v živote nemá ľahké no napriek tomu bojujem ako je to len v mojich silách. Do vienka mi bolo dané niečo navyše ako iným detičkám. Moja diagnóza je DMO -spastická pravostranná hemiparéza-  čiastočné ochrnutie celej pravej strany telíčka.S ňou sú spojené ďalšie problémy s črievkami, silnými alergiami, rečou, extrémne slabou imunitou, koordináciou keďže ručička aj nožička sú o niekoľko centimetrov kratšie ako na ľavej strane. Cvičím pravidelne už 2 roky a robím vďaka tomu extrémne pokroky. Žiaľ kvôli zanedbaniu zdravotného stavu lekárky sme stratili prvé 2 roky života, ktoré nám v cvičení mohli urobiť velký posun vpred. Cvičiť sme začali už v čase, keď moje telíčko bolo stuhnuté, nepohyblivé a všetky cvičenia extrémne náročné a bolestivé. 

Dnes , po 1,5 roku poctivého rehabilitovania na ambulantných rehabilitáciách a rehabilitačných pobytoch, hipoterapiách a rôznych iných terapiách dokážem krásne chodiť i keď moja stabilita nie je dobrá. Časté pády, úrazy a návštevy pohotovosti sú u nás žiaľ bežné. Moje chodenie je poctivo vydreté. Som sledovaný v mnohých ambulanciách a moji rodičia robia doslova nemožné aby mi zabezpečili samostatnú budúcnosť ale vzhľadom nato , že môj starší braček má ASPERGEROV SYNDRÓM, je to o to ťažšie. Chodím pravidelne na masáže, muzikoterapiu, speciálnej pedagogičke, arteterapiu,therasuit, kyslíkové terapie, snoezelen, rehabilitačné programy /vojtova metóda, bobath koncept / , hippoterapie ...
 

Všetky tieto terapie sú finančne extrémne náročné kedže ich nehradí poisťovňa.Pozastavenie mojich terapii by u mňa znamenalo regres v zdravotnom stave a celé doterajšie trápenie, množstvo sĺz a bolesti by vyšlo nazmar. Mesačné náklady sú však žiaľ privysoké, suma sa pohybuje až na 1000 €. 

Preto Vás chcem zo srdca poprosiť o pomoc rehabilitovať... cvičiť .... BOJOVAŤ. Bojovať za svoju budúcnosť. Len S VAŠOU POMOCOU TO DOKÁŽEM.

Zo srdca ĎAKUJEM ....Leo 

Aktualizácie

Veselé Vianoce 21. dec 2022

V prvom rade sa chceme zo srdca poďakovať všetkým, vďaka ktorým môže Leuško napredovať. Bez Vašej pomoci by sme nedokázali Leuška ťahať vpred. Chceme Vám zaželať krásne vianočné sviatky a následne ten najlepší krok do Nového roku 2023. Prajeme Vám hlavne veľa veľa zdravia, pretože to je to, čo je najdôležitejšie. Ďakujeme za Vašu pomoc ¦?¦?

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?