Menu

O víťazstvo treba bojovať

Trvanie výzvy: 15. novembra 2017 - 30. apríla 2018

Cieľ výzvy

Cieľom výzvy je letná ONKO olympiáda 2018 vo Varšave. Príspevky poslúžia na prípravu a účasť detí zo Slovenska na športové podujatie v Poľsku, kde sa stretávajú deti z okolitých krajín. Ďalším cieľom je pravidelné stretávanie a vzájomné spoznávanie sa detí po onkologickej liečbe v prirodzenom prostredí pri športe, vytváranie nových priateľstiev a komunity, ktorá zdieľaním svojich pocitov odovzdáva vzájomne silu, nádej a pochopenie. V prípravnej fáze bude z prostriedkov výzvy hradený prenájom športoviska, plaváreň a občerstvenie. V hlavnej fáze budú hradené hlavne cestovné náklady na cestu do Varšavy a späť , dresy, tričká, mikiny so slovenským znakom pre našu reprezentáciu, občerstvenie pre deti a prípadne ubytovanie a strava pre časť doprovodu.

Autor výzvy

Dátum vzniku: 4.11.2016

IČO: 50550918

Ulica: Pod Kamennou baňou 55

Mesto: Prešov

PSČ: 08001

Štát: Slovensko

Príbeh

O víťazstvo treba bojovať

Naši malí či väčší kamaráti, pre ktorých píšeme túto výzvu, si už v živote vybojovali to najcennejšie. Život, zdravie, rodinu. Krutá diagnóza, rakovina, im nezobrala chuť a silu žiť.
Sú tu, medzi nami, a aj napriek absolvovaniu ťažej a dlhodobo náročnej liečbe, majú energiu a silu rozdať si to aj na športoviskách.
ONKO olymiáda 2018 vo Varšave, to je ich cieľ !
Bojovať nie len medzi sebou, ale hlavne za seba, za svoje odhodlanie, za svoju vieru v lepší zajtrajšok. A v neposlednom rada, na pamiatku za tých, ktorý boj s rakovinou prehrali.


Sme rodičia syna Lukáša, ktorý od svojich dvoch rôčkov bojoval s leukémiou a tá sa po dvoch rokoch náročnej liečby opäť vrátila. Znova to bol boj o jeho život. Dnes má 15 rokov, je úspešný športovec a šport prináša každodennú radosť jemu aj nám rodičom.

Olympiáda nie je o profesionálnych športových výkonoch, štartujú tam aj deti o barlách, na vozíčku, alebo aj inak fyzicky, či mentálne postihnuté (každé si nájde svoju kategóriu) a myšlienka hlavného organizátora je :

„Všetci čo ste tu, ste už víťazmi“.

Je neopísateľná radosť vidieť naše deti, ktoré nedávno bojovali o prežitie, ako dnes športujú a zažívajú množstvo krásnych chvíľ a pozitívnych emócií na samotnej olympiáde, ale aj dlho po nej. Zároveň tým odovzdávajú nádej pre všetkých chorých, že bojovať sa oplatí.

Prosím pozrite si video z výzvy na youtube a to hovorí všetko o minulom ročníku olympiády. 

Prosíme pomôžte nám plniť ich sny. 


Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?