Menu

Kúsok šťastia pre malé stvorenie

Trvanie výzvy: 19. novembra 2017 - 18. novembra 2018

Cieľ výzvy

cielom mojej výzvy je zabezpečiť zdravý vývin dieťaťa,aby mohli cestovať na vyšetrenia,aby si vedeli zakupiť lieky a nejaké zdravé potraviny.Chcela by mu dopriať aj detskú izbyčku, ktoré by bolo len jeho kráľovstvom.

Príbeh

Kúsok šťastia pre malé stvorenie

Rozhodla som sa obrátiť na Vás pe rodinu v neľahkej situácii.Prosím Vás o pomoc ,aby mohli dôstojne žiť,aby mohli bez problémov absolvovať vyšetrenia.

 Prosba o pomoc rodine,ktorá sa ocitla do ťažkej finančnej situácii.

Po rozvode mamička zostala so svojim dieťaťom sama.Pravdou je,že aj pred ním  bola stále sama,tak je na ňu veľmi naviazaný.Od malička  prekonali mnoho ťažkostí.Zdravie  neslúžilo už od útleho veku.V septembri nastupil do školy,kde sa hneď objavili ťažkosti.Svoje dieťa je a bude  pre ňu vždy na prvom mieste.Poctivo  ho vodila do školy.Po prichode po neho si vypočula poznámky,že nie je v poriadku.Bola  z toho smutná,lebo  sa mu vždy dostatočne venovala .Učenie im nejde tak ľahko ako iným deťom.No myslela  si ,že je to len začiatok a musí sa do toho kolobehu dostať.Ich veľký problém je hyperaktivita.Ten kto take dieťa nemá,nevie pochopiť čím to chodí.Ste neustále v pozore ,aby niečo nevymyslel a aj to nevykonal.Na odporúčanie pedagoga  navštívili psychologicku poradňu,odkiaľ ich odporučili na neurologické vyšetrenie hlavy s podozrením na ADHD.Sme len v strede vyšetrní,zatiaľ nepotvrdené,ale predpokladané ADHD.V decembri budu vysledky.Okrem týchto diagnoz majú početné zdravotné problémy.

Prekonal rôzne ochorenia,dlhodobo bol hospitalizovany pre vírusove ochorenie,ktoré napadlo jeho nožičky a nevedel sa ani postaviť.Mamička má o svoje dieťa obrovský strach.Opakované liečenia si vyžadujú financie,ktoré žiaľ nemá.Každú minútu tŕpne kedy sa niečo prevalí,kedy sa mu niečo stane,lebo neposedí ani minutu,je v neustalom pohybe.Vyžaduje si zvláštnu starostlivosť.Musí byť pri ňom stále.

Byva v oblasti,kde sa  pracovná príležitosť len tak nenajde.Nevie sa zamestnať na ten čas pokiaľ je v škole.Toto všetko si vyžaduje obrovskú trpezlivosť.Nikto sa nehrnie,že by jej v tom pomohol,ale je jej to jasné,veď je to jej dieťa,ktoré ako mama miluje.Jej snom je aby sa mohol zaradiť do normálneho života,aby sa mohol a vedel učiť,aby mal vzdelanie.Ťažko opisuje svoju situáciu,pokiaľ si tie cesty niekto neprešiel,nevie pochopiť aké iné je takéto dieťa.Na otázku prečo práve on je taký,nikto nevie odpoveď.Veď od malička sa o neho príkladne starala,nikdy nebol zanedbaný.Voľný čas bol vždy naplnený nejakou aktivitou a predsa nefunguje tak ako by mal.

PROSíM ak si myslíte ,že by si zaslúžili vašu podporu,bude mamička veľmi vďačná.Žijú mesačne zo 150€. 

Je zúfalá z pocitu,že nedokáže svoje dieťa zabezpečiť ,aby vyrastal ako ostatné detičky.Keď zaplatí šeky zostanú jej len drobné a nevie ako ďalej.

S pokorou Vás prosí o pomoc vo svojej zúfalej situácii.

Aktualizácie

Ďalši krok v pred25. okt 2018

Ďakujeme za finančnu pomoc,ktora nam umožnila navštiviť špecialne sukromne zariadenia. V škole sa zlepšili výsledky. Ďakujeme za podporu.

Poďakovanie23. jún 2018

Vďaka vam pravidelne chodime k psychologovi. Robime pokroky. Obrovske zmeny v spraani aj v učeni.. Ďakujeme

Mili nasi darcovia16. mar 2018

Keď vás ľudia súdia zato,že ale máte dieťa je to pre mňa ako mamu bolestive. Môj syn nemá viditeľnú chorobu,je to krásny chlapček o ktoreho sa vzorne starám. Niekedy mám pocit ,že už nevládzem,no aj napriek tomu som v neustálom strehu,čo si vyžaduje môj syn. Je aktívny ,v neustálom pohybe. Učenie nám trvá 10x viac času ako jeho rovesníkom. Nevzdávam to. Chodíme pravidelne na rôzne terapie. Všetko robím podľa pokynov psychologa. No keď sa dostane medzi deti robí zle. Ked sme dvaja vysvetlujem,že sa to nesmie. Ako mamu ma rania slová mamičiek,ake mám nevychovane dieťa. Čo noe je pravda. Môj syn má ADHD a preto je odsúdený spolu so mnou. Podľa psychologa tam ešte musí byť niečo,potrebuje ešte čas a pravidelne sedenia so synom,ktore nám pomôzu odhaliť príčinu jeho správania

Zmena stavu11. feb 2018

Dieťa je integrovane. Škola nemá skúsenosti ,zatiaľ len konzultujú a študujú akým spôsobom budu synovi môcť zabezpečiť učenie ,nakoľko musí dostať špecialny program a zrejme aj asistenta v škole. Bude sledovany psychologom.neurologom.

Správa8. jan 2018

Predpokladane diagnozy sa potvrdili. Absolvujeme terapie,ale je to len začiatok. Mierne zmeny sú už viditeľne. Ďakujeme ,že vieme cestovať k lekárom.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?