Menu

Vianočný darček pre choré deti, ktorý bude trvať ...

Trvanie výzvy: 10. decembra 2018 - 31. januára 2019

Cieľ výzvy

Zabezpečiť deťom s onkologickým ochorením rýchlejšiu rekonvalescenciu vďaka výletom k moru, či do hôr.

Autor výzvy

Dátum vzniku: 24.5.2002

IČO: 37889346

Ulica: Námestie L.Svobodu 4

Mesto: Banská Bystrica

PSČ: 97409

Štát: Slovensko

Príbeh

Vianočný darček pre choré deti, ktorý bude trvať celý rok

Pretože deti na onkológii síce majú priania ako aj tie ostatné, no s jedným rozdielom. Na prvom mieste ich túžob je byť zdravý. Spoločne im v tom môžeme pomôcť.

Pečiete medovníčky, či iné koláčiky, ktoré sa vám už tradične spájajú s najkrajšími sviatkami v roku? Máte už rozmyslené, čo budete variť, alebo či máte dostatok ozdôb na stromčeku? Nuž Vianoce sa nezadržateľne blížia. Aj u nás na onkológii už máme vyzdobený stromček. Zdobili ho deti spoločne s Mikulášom a anjelom. Čerta nechali niekde vo vreci za dverami... 
Každý rok zostáva hospitalizovaných viacero detí a rodičov. Snažíme sa, aby Vianoce aj napriek tomu prežili čo najradostnejšie a všetci spolu. A spolu s nimi túžime po tom, aby to boli ich prvé a posledné vianočné sviatky strávené na Klinike pediatrickej onkológie a hematológie. Prajeme im, aby už nikdy, naozaj nikdy nemuseli čakať v súkomí svojej izby na svojich blízkych a mať vianočný stôl v nemocnici. A niektorým sa to aj splní. Dokonca väčšine. Až 8 z 10 detí sa vylieči a po intenzívnej liečbe odchádza domov. Síce ešte nejaký ten rok nemôžu chodiť na slniečko a do kolektívu s ohľadom na ich imunitu, ale čo je podstatné, už sú doma. 
Dobehnúť zmeškaný čas sa nedá. Nevieme im ani nahradiť stratených priateľov, či roky v škole. Ale vieme im venovať nové zážitky. Také, aby na ne mohli spomínať s veľkou radosťou, entuziazmom a láskou. Rodina je po liečbe dieťaťa finančne vyčerpaná. Aj preto Svetielko nádeje hradí všetky výlety, ktoré už viac než 10 rokov nepretržite organizuje. Letný tábor v Chorvátsku, výlet do Vysokých Tatier, výlet do aquaparku, do ZOO, na golf, ranč, či na letecké dni... Výlety nie sú len o relaxe, oddychu, ale plnia aj iný, oveľa väčší zmysel. Rodiny môžu byť opäť spolu. Súrodenci, ktorí boli stavaní do úzadia sa môžu prísť zabaviť spolu s nimi. Deti nadviažu nové kontakty, alebo sa stretnú so svojimi priateľmi z nemocnice... A rodina si po dlhej a náročnej liečbe môže v pokoji vychutnať chvíle spolu bez toho, aby mysleli na to, koľko to stojí a či si to môžu dovoliť.

Špecifickým pobytom je stretnutie po strate dieťaťa, kedy pozostalá rodina môže stráviť víkend v príjemnom prostredí hôr, zaspomínať si na ťažké chvíle, nájsť nový zmysel života, pomôcť tým, čo sú čerstvo po takomto ťažkom životnom zážitku...
Naše náklady na výlety sa pohybujú vo výške okolo 30 000 eur. 
Pomôžme deťom zabudnúť na čas v nemocnici a urobme im Vianoce už dnes. Nie nadbytočným obdarúvaním hračkami. Ale zážitkami, na ktoré nezabudnú. Tak, aby mohli mať vianoce celý nasledujúci rok. 
Ďakujeme. 
V prípade záujmu o viac informácií ma môžete kontaktovať na: 
Ingrid Škropeková, 0910 949 940, i.skropekova@svetielkonadeje.sk

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?