Menu

Nelka je diabetička, prosím pomôžte nám zakúpiť ...

Trvanie výzvy: 22. októbra 2012 - 22. októbra 2013

Cieľ výzvy

Získanie finančných prostriedkov na zakúpenie senzora k meraniu glykémií.ĎAKUJEME!

Príbeh

Nelka je diabetička, prosím pomôžte nám zakúpiť senzor (kontinuálny monitor) na meranie glukózy v krvi.

Sme obyčajná rodinka s roztolmilým 3 ročným slniečkom Nelinkou, máme iba jednu starosť- diabetes.Meriame si glykémiu(hladinu cukru v krvi) 8x denne, picháme si inzulín, vážime jedlo, strážime čas kedy papkáme. Aby sme nemuseli naše pršteky stále pichať a tak zisťovať akú máme "glyčku" veľmi by nám pomohol senzor, ktorý sa aplikuje malou ihličkou pod kožu a nepretržite každých 15minút nám glykémiu zmeria a ukáže na monitore prijímača. Je to úžasná vec,pretože tak sa nám nestane že dcérke klesne hladina cukru tak nízko, že to vážne ohrozí jej zdravie (tzv. hypoglykémia- upadnutie do bezvedomia) avšak je veľmi finančne náročná. Zakúpenie senzora stojí cca 1000eur a každé 3-4 dni je potrebné vymeniť "náplň" do senzora, ktorá stojí 40eur.
Nie je v našich silách zabezpečiť jej takúto starostlivosť, čo nás veľmi mrzí a preto sa obraciame aj iným smerom, smerom k Vám.Ďakujeme!!!

Nelinka bola úplne zdravé dieťatko, plné života, rozdávala úsmevy na všetky strany, avšak prišiel deň kedy sa toto všetko zrazu zmenilo, zrazu nebola zdravá- diagnostikovali nám Diabetes ako 13-mesačnej. Moja malá bambuľka musela zrazu každý deň zvládnuť 4 pichnutia dávok inzulínu a meranie glykémie sa stalo každodenným rituálom. Všetci sme sa pýtali prečo? V našej rodine sa diabetes nevyskytoval,dieťatko bolo po narodení zdravé, papkala zdravo, nebola ani jedinký raz chorá ....pátrali sme veľmi hlboko, testy genetiky nám predpoklady nepotvrdili....ako sme k nej prišli?Nevieme....

Je veľmi náročné bojovať s totuto neviditeľnou chorobou, kontrolovať čas,aby sme nezabudli na inzulín, celý harmonogram dňa sa začína a končí pri jedle a meraní glykémií. Napriek všetkým trampotám je naša Nelinka veľmi šikovné a milé 3- ročné dievčatko, krásne kreslí,recituje a práve začala chodiť do škôlky, kde sa jej veľmi páči. Pani učiteľky mali spočiatku strach,ale teraz už pomáhajú aj ony, veľmi by im však pomohol senzor, presne by videli aký je jej momentálny stav, či jej majú pomôcť podaním jedla ak sa cíti zle-pretože sama to ešte popísať nevie,alebo dopichnúť inzulín. Ak môžete pomôžte, budem Vám vďačná za každý cent, ktorý nám dopomôže k získaniu senzora a pumpy.
ĎAKUJEME!!!

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?