Menu

Cesta k slobodnému pohybu

Trvanie výzvy: 5. júna 2020 - 5. júna 2021

Cieľ výzvy

Nový elektrický vozík

Príbeh

Cesta k slobodnému pohybu

Nový el. vozík by mi umožnil byť aj naďalej aspoň trochu samostatná.

Teší ma, že si si vybral/a prečítať moju výzvu. :)

Nebudem už opisovať môj životný príbeh od narodenia.  Môj príbeh si môžeš prečítať vo výzve „Cieľma posúva vpred“ z roku 2017, pozri link:  https://www.ludialudom.sk/vyzvy/4523

Volám sa Danka a pri narodení v roku 1992 som prekonala detskú mozgovú obrnu. Pre mňa táto diagnóza znamená život na invalidnom vozíku. V roku 2012 som po prvýkrát v mojich 20-tych rokoch zažila to, čo znamená sloboda pohybu vďaka invalidnému elektrickému vozíku QUICKIE F35.V tom čase som navštevovala strednú školu, a vybaviť si vozík cez príslušné inštitúcie bolo ľahšie ako v dnešnej dobe. Vďaka vozíku som sa stala viac samostatná, napr. absolvovala som denné štúdium na strednej školes každodennou dochádzkou, viem si ísť do obchodu kúpiť nejaké drobnosti.Dostala som sa aj na miesta, kde sa s mechanickým vozíkom nedostanem,napr. na rôzne kopce. Ja som milovníkom prírody a vyhľadávam kopce s peknými výhľadmi, ktoré rada fotím. Keďže som už dospelá, tak elektrický vozík považujem za super riešenie ako pomoc pre moju rodinu, či osobnú asistentku, keď idem naprechádzku alebo na výlet. Tiež mi umožňuje stretávať sa aj s kamarátmi, ktorí bývajú  po celom Východnom Slovensku. Najčastejšie sa stretávame v bezbariérových nákupných centrách alebo doma.Vďaka mojej „mobilite“ môžeme sa s priateľmi vyblázniť a dôverne sa vyrozprávať bez doprovodu blízkej osoby alebo inej asistencie. Som členom dosť širokej rodiny, ktorá je početná aj na malé deti. Vďaka vozíku sa dokážem aj ja postarať o tieto deti zaujímavým spôsobom, napr. ísť sa nimi na prechádzku, ísť na detské ihrisko, či kúpiť im v miestnom obchodíku nejakú sladkosť.  Tento typ el. vozíka mi veľmi vyhovuje a to hlavne z dôvodu, že sa dá pomerne ľahko poskladať a následne prevážať v osobnom aute na to prispôsobenom. Môj terajší el. vozík je už 8 rokov denno-denne využívaný a samozrejme aj značne opotrebovaný.

Po skončení školy sa snažím nájsť si prácu. A však mám pocit, že s touto diagnózou je to asi nemožné. Ak by som mala možnosť pracovať, bola by som rada. Vzhľadom na to, že som bez práce, je pre mňa veľmi náročné zakúpiť si elektrický vozík z vlastných finančných zdrojov. Cena takého typu el. vozíka je 2490,84 €. Budem nesmierne vďačná za každý tvoj finančný príspevok, ak by si sa rozhodol/la pomôcť mi k môjmu slobodnejšiemu životu prostredníctvom elektrického vozíka.

S úctou Danka

Aktualizácie

Poďakovanie za elektrický vozík1. nov 2020

Milí moji darcovia/darkyne

Napriek tejto zvláštnej dobe, kedy veľa ľudí prichádza o prácu, ste sa rozhodli podporiť moju výzvu k samostatnému pohybu. Túto myšlienku o kúpe nového elektrického vozíka mám v hlave už viac ako rok a pol. 

Aj keď sa to nezdá, je za tým aj veľa mojej mravenčej práce, a však mohla by som sa snažiť koľko by som chcela, keby nebolo vašich štedrých finančných darov.

Dnes Vám s vďačnosťou oznamujem, že som už absolvovala prvé prechádzky na novom elektrickom vozíku na moje obľúbené miesta, ako to môžete vidieť aj na fotkách. Veľké poďakovanie patrí aj tímu „Ľudia ľudom“ za umožnenie uverejnenia výzvy. Posledné, no o to vrúcnejšie, poďakovanie patrí osobe, ktorá mi veľmi pomohla, aby som vozík mohla používať už dnes. 

Na pohybovanie po interiéri a v teréne ako napr. po štrku, používam mechanický vozík so špeciálnou opierkou chrbta. Ten, ktorý mám, každodenne používam už 8 rokov, je značne opotrebovaný a preto potrebujem nový. Ak by ste ma ešte chceli niekto finančne podporiť, môžete tak spraviť do 05.06.2021.

ĎAKUJEM.

Danka.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?