Menu

Nikdy sa nevzdávame

Trvanie výzvy: 9. decembra 2020 - 9. decembra 2021

Cieľ výzvy

Rehabilitácie,vyzivove doplnky ,doplatok kočika

Autor výzvy

Príbeh

Nikdy sa nevzdávame

Aj keď sa veľmi často stretneme s komplikáciou, nevzdávame sa ,Katka je veľká bojovníčka

Mili čitatelia,darcovia...

Som matkou šesť ročnej Katky. Narodila sa predčasne, nikdy nezabudnem na prvý pohľad na ňu v inkubátore, na moje malé dievčatko ktoré vážilo kilo ,bolo také krehunké,až som sa jej bála dotknúť,každým dňom som sa modlila za jej zdravie a za to ,aby sme uz boli spolu doma. Ona sa nevzdávala, po pár týždňoch začala sama dýchať, zvladla operáciu očí. Naucila sa piť mliečko z fľaše. Po troch mesiacoch sme sa tešili s našej princezničky doma. Všetko bolo tak ako ma byt ,držala sa fantasticky,pribrerala, chystala sa ma,usmievala,dvíhala na rúčky....Katka je moje tretie dieťa a tak som vedela posúdiť....kým neprišlo očkovanie a vtedy sme sa začali o ňu báť. Zo začiatku sme si mysleli,že ide byť chorá. Bola bez nálady,len ležala,väčšinou potápanie hore,pri kúpaní sa ma nechytala, tak ako to zvykla ,nesmiala sa....potom začali kŕče  akoby ju bolelo bruško.  To som aj hneď povedala lekárke ale ona povedala ze kolika detska a že to prejde. Na gastre tiež sa priklonila tomu. Tak sme doma dva tri sa potrápili, veľký plač pri tých kŕčoch, následne zaspala . Na plánovanej neurologického kontrole som to porozprávala a lekárka hneď povedala  ze to moze byt epilepsia. Strašne som sa toho zľakla, ja som sa pred t nikdy s tou chorobou nestretla. Nasadili jej lieky ,našťastie veľmi rýchlo zabrali a záchvaty prestali. Začali sme opäť cvičiť, lekárka nás odporučila aj na rehabilitácie pobyty . Po nich sme videli pekne pokroky. Len  žiaľ v 2016 na jar Katka dostala silný zápal pľúc. V horúčkach sme sa dostali do nemocnice ,kde ju prijali na áno. Hneď prvý večer ju dali do umelého spánku.  Po jedenástich dňoch jej museli urobiť tracheostomiu  lebo pľúca sa neliecili tak akoby sa mali. Potrebovala kyslík. Nasledoval peg dobrá do bruska,lebo Katka zabudla všetko,ale úplne všetko čo vedela a aj papať.  To bolo strašne náročné obdobie. Po preložení na detskú pediatriu som už bola s ňou na izbe,štyri mesiace. Nechceli sa pľúca zapojiť,bola veľmi vyčerpaná, či už z operácii a aj liekov, potrebovala veľa kyslíka a tak ju napojili na umelú pľúcnu ventilaciu . S ňou sme išli aj domov. Za Katku dýchal prístroj pat mesiacov, potom som postupne začala skúšať ju odpajať , najskôr po krátkej dobe,potom sme sa s lekárom dohodli,že len na noc a postupne sa podarilo. Dýcha sama,ma tracheostomiu, peg, je ležiaca, ale vďaka pravidelnym rehabilitáciam robí drobné pokroky. Vie vypiť kusok čajíku, všetko sa postupne učíme. Venujem sa jej denne 24 hodín. Je to náš poklad . Chcem pre ňu spraviť všetko,aby sa aspoň sama dokázala posadiť. 

Túto výzvu píšem s prosbou o pomoc pri financovaní rehabilitácii. Sú súkromné,každé jedno euro nam pomôže. Katka potrebuje vyzivove doplnky,cedrovy olej striekačky,hygienu. Radi by sme absolvovali aj liečbu kmeňovým bankami, už sme ohľadne nej všetko zistili,len sme to odložili koli pandenii,v žiadnom prípade by som nechcela ju niekde vo svete ešte aj týmto ohroziť. Momentálne som už na opatrovateľskom ,muž pracuje ako bagriata.  Nemáme možnosť usetriť peniažky . Budem veľmi vďačná za pomoc. 

Ďakujem Vám veľmi pekne za pomic pre malú Katku 


Aktualizácie

Adeli10. okt 2021

Priatelia,minulý týždeň sme sa vrátili z pobytu v Adeli. Tento rok už druhý rehabilitačný pobyt,ktorý Katka absolvovala. Veríme,že sa nám podarí opäť. Dakujeme krasne za podporu 

Rehabilitačný pobyt9. sep 2021

Priatelia ,o týždeň nás čaká ďalší rehabilitacny pobyt v Adeli ...verím že Katke pomôže a zvládne ho. Po veľmi tazkom období,ktoré sme mali ,plne epileptickych záchvatov sa opäť dostala spat a treba ju spevniť. 

Naša krasna bábika je uz prvacka. Zapísali sme ju do špeciálnej školy. Bude navštevovať očnú školu v Levoči. 

Dakijeme za pomoc

Rehabilitácie 26. máj 2021

Tak a sen sa splnil. Katka cvici v Adeli . Dakujeme za podporu ,pomoc. 

Ďakujeme z celeho srdca za pomoc 28. apr 2021

Dakujeme velmi pekne za pomoc od Vás mili darcovia 

Snažíme sa s Katkou co najviac rehabilitovať, čo najviac jej pomôcť,aby sa jej zdravotný stav zlepšil 

Dakujeme 

Ďakujeme25. mar 2021

Dakujeme za pomoc ,posledne dva týždne sme si prešli ťažším obdobím. Katuška bola chorá. Ale uz je dkbre,konečne vidíme úsmev ktorý nám robí veľkú radosť. 

Dakujeme 

Poďakovanie 25. feb 2021

Milí darcovia. 

Dakujeme za pomic pre Katkušku. Denne cvičíme, chodi  k nám terapeutka a tesime sa z toho ,ze Katka pekne spolupracuje. Dakujeme 

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?