Menu

Bojuj Adamko

Trvanie výzvy: 22. decembra 2020 - 22. decembra 2021

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Terapia Dr.Veľa

Príbeh

Bojuj Adamko

Pomôžme neverbálnemu autistickému chlapčekovi Adamkovi v boji s jeho diagnózami, ktoré sa postupne pridružovali : hypotonický syndróm, rozšírená pľúcnica, pritlačený krčný stavec k lebke a bohužiaľ Detský autizmus . Na MR mozgu sa okrem toho našiel nález - zhrubnutá cieva v mozgu. Stále máme nádej ,že Adamko správnymi terapiami a vhodnou liečbou bude viac vnímať tento svet a nastane zlepšenie jeho zdravotného stavu, raz začne aj rozprávať a plnohodnotne žiť. Ďakujeme krásne všetkým z celého srdca za podporu pre nášho malého chlapčeka ale veľkého bojovníka Adamka.

Milí darcovia ,

Som maminou malého modrookého chlapčeka Adamka. Je mojím všetkým, čím dieťatko môže  byť pre mamu, aj tým najkrajším narodeninovým prekvapením. Ako uzrel svet však nezakričal, čo mu spôsobilo vážne komplikácie, od malého babätka má hypotonické slabé svalstvo a v 2 rôčkoch mu zistili rozšírenú pľúcnicu. Potom prišla ďalšia ťažká správa, v 3rôčkoch mu diagnostikovali Detský AUTIZMUS. Adamko prestal úplne bľabovať, už nehovorí ani mama, čo ešte v 11mes.vedel a hovoril neustálne, potom prišiel úplny regres. Prestal komunikovať s okolím, prestal sa nám pozerať do očí. Veľmi ma to trápi, že náš chlapček nekomunikuje, nehrá sa s deťmi, nevie povedať, čo si prosí, čo ho bolí.

Začal sa kolotoč vyšetrení. Na magnetickej rezonancii mozgu sa našiel Adamkovi nález,,zhrubnutá cieva v mozgu ,,  , bol nevyhnutne poslaný do Centra Intervenčnej neurorádiológie, kde podstúpil veľmi náročnú operáciu. Je to bojovník, už od narodenia bojuje ako silný lev a nevzdáva sa.

Aby toho nebolo málo , tento rok  Adamkovi na klinike  vo Varšave zistili pritlačenie prvého krčného stavca k lebke, čo spôsobuje nedokysličenie mozgu. Lekár odporučil absolvovať pravidelné rehabilitácie v trojmesačných intervaloch počas roka,  ktoré sú však finančne veľmi nákladné. Náklady jednej rehabilitácie na klinike sú okolo 2500 eur. a poisťovňa nič z toho neprepláca. Rehabilitácie sú však veľkou nádejou a verím ,že Adamkovi pomôžu.  Budem veľmi vďačná ak pomôžete ,aby sa Adamko dostal na túto rehabilitáciu, kým sa mu dá ešte pomôcť.      

Je to od malinka veľmi citlivý chlapček  a aj keď nevie hovoriť, ale vie cítiť  a ja neprestanem veriť ,že rehabilitácie mu pomôžu a raz mi povie  ,,mami ľubim ťa a ,, mladšiemu bračekovi ,,poď sa hrať,,  a Vám všetkým darcom Veľké krásne ĎAKUJEM !

Bojuj Adamko a veríme ,že mnoho ľudí sa zapojí a podporí náš spoločný boj, za čo krásne ďakujeme.

Ďakujeme za podporu pre Adamka, ktorá dá Adamkovi silu nádej na lepší život.

Adamko pozdravuje svojim úsmevom :)Aktualizácie

Rehabilitácie - nádej na lepší život pre Adamka2. sep 2021

Ďakujeme všetkým, vďaka ktorým sa Adamko dostal na rehabilitáciu Dr.Veľa, tieto terapie sú pre neho veľmi dôležité, veľmi mu pomáhajú a dávajú nádej na lepší a plnohodnotnejší život, lekári odporučili terapie absolvovať v pravidelných intervaloch, veríme, že Adamkovi sa podarí dostať na ďalšiu terapiu a za každú pomoc ďakujeme, veľmi si to ceníme.

ĎAKUJEME VÁM ZO SRDCA.


Poďakovanie26. mar 2021

Milí darcovia, ďakujeme všetkým veľmi pekne za doterajšiu pomoc nášmu Adamkovi. Veľmi si to vážime, veríme , že mu rehabilitácie pomôžu a dá sa Adamkovi pomôcť. Urobíme všetko, čo bude v našich silách. Budeme Vás informovať ako sa nám darí na rehabilitáciach. Ešte raz ďakujeme krásne každému jednému za podporu. 

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?