Menu

MIŠKA 650g

Trvanie výzvy: 19. septembra 2013 - 19. septembra 2014

Cieľ výzvy

NAVŠTÍVIŤ SÚKROMNÉ REHABILITAČNÉ CENTRUM ADELI ALEBO RENONA

Príbeh

MIŠKA 650g

VOLÁM SA MIŠKA, NARODILA SOM SA VEĽMI SKORO V 24TT (6.MESIAC) S HMOTNOSŤOU 650G. DNES MÁM 28,5 MESIACOV (KORIG. 25 MES) A VÁHU 7KG. SOM NA ÚROVNI NOVORODENCA, NEVIEM SA OTÁČAŤ, SEDIEŤ, DRŽAŤ HRAČKY, NO NAJVIAC MA BRZDÍ ZRAK. NOSÍM OKULIARE, VIDÍM LEN NA VEĽMI KRÁTKU VZDIALENOSŤ, NESLEDUJEM PREDMETY, LEBO MOJA HLAVIČKA NEVIE SPRACOVAŤ PRENOS OBRAZU.
POKROKY SÚ ZANEDBATEĽNÉ. MOJE DIAGNÓZY SÚ DETSKÁ MOZGOVÁ OBRNA - KVADRUSPASTICKÁ FORMA, DANDY-WALKER VARIANT, SEKUNDÁRNA EPILEPSIA, BRONCHOPULMONÁLNA DYSPLÁZIA, MALNUTRÍCIA, RETINOPATIA, ŤAŽKÁ MYOPIA (DIOPTRIE -14!),... POTREBUJEM PROSTRIEDKY NA SÚKROMNÉ REHABILITAČNÉ CENTRUM ADELI ALEBO RENONA. ĎAKUJEM.

Miška sa narodila z prvého tehotenstva, po 2 mesačnom krvácaní, odlučovania placenty a odtečení plodovej vody. Z prebiehajúceho potratu sa stal zázrak a naša Mišička - 650g, 29cm mala Appgar skore 10/10. Je to bojovníčka veľkého zrna. Po prekonaní zápalu pľúc, niekoľkonásobných transúziách krvi sme sa po 120 dňoch dostali z nemocnice domov, kde sme ďalej bojovali. Veľmi málo jedla, dusila sa a takmer každý deň sme ju museli kriesiť.
Pretože má hypertonický syndróm, cvičili sme Vojtovu metódu, aby sa jej svalstvo uvoľnilo. Momentálne cvičíme Bobath koncept. Cvičíme stále, denne, každú voľnú chvíľku. Okrem toho má nezrelý mozog a stále si nevie držať v rúčkach veci ani hračky. Každý deň je pre nás veľký boj s tým, aby sme ju stimulovali, vkladali do rúk predmety a raz ju to dúfam naučili. Najväčším problémom je u Mišičky zrak, pretože vôbec nesleduje predmety, takže je veľmi ťažké ju akokoľvek zaujať. Nepozrie sa na nás, nevníma predmety a hračky okolo seba. Vidí len na veľmi krátku vzdialenosť, preto každý deň stimulujeme zrak farebnými svetlami, špeciálnymi obrázkami,... Spolupracujeme aj s Úniou nevidiacich a slabozrakých Slovenska - pracovníčka z Levoče nás pravidelne navštevuje a pomáha nám prekonávať prekážky. Okrem cvičenia na valčeku, fit lopte, stimulovania zraku a iných zmyslov navštevujeme aj detské plávanie, vodu Mišel zbožňuje! Dokonca sme si požičali vírivku a každý deň ju vírivkujeme. Chodíme na hippoterapiu - koníky, na ktorých sa tiež veľmi pekne upokojí a dokonca sa dvíha na rukách. Nakupujeme aj špeciálne doplnky stravy na priberanie a prospievanie, probiotiká a iné vitamíny. Pravidelné kontroly špecialistov v iných mestách a kupovanie rôznych doplnkov stravy je značne nákladné.
Už sa nám podarilo navštíviť súkromné rehabilitačné centrum Renona, Adeli a vyskúšať repetitívnu transkraniálnu magnetickú stimuláciu v maďarskom meste Sopron a skenar terapiu, po ktorých Mišel spevnela a začala si viac hákať.
Život sa nám zmenil na ruby. Máme krásne dievčatko, milujeme ju nadovšetko, ale musíme sa jej non-stop venovať, neprehrá sa sama, nezabaví... Nemenili by sme však za nič na svete!
Naším veľkým prianím je, aby si raz vedela chytiť hračku do rúčky, aby sa začala otáčať, sedieť, motoricky napredovať. A o tom, aby sa na nás už konečne pozrela a videla nás, o tom stále len a len snívame :-(.
No nestrácame nádej a veríme jej, veríme, že sa stane ďalší zázrak... A ĎAKUJEME tým, ktorí nám ako aj iným ľuďom s ťažkým osudom dokážete pomôcť. NEKONEČNÉ ĎAKUJEME.
č.účtu - 0402081472/0900

Máme obrovský pokrok - Miška sa nahlas smeje a začala sa opierať o lakte!!! :-) Všetkým ešte raz úprimne ĎAKUJEME!!!!

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?