Menu

Miška "650"

Trvanie výzvy: 23. septembra 2014 - 23. septembra 2015

Cieľ výzvy

Získať financie na súkromné rehabilitácie metódou Bobath koncept a Therasuit.

Príbeh

Miška "650"

Prosím pomôžte Miške rehabilitovať

Mišku sme už predstavili v predchádzajúcich výzvach. Je to naše jediné dieťatko narodené predčasne, na hranici životaschopnosti zač. 6.mesiaca (24tt) s váhou len 650g. Malý uzlíček šťastia sme si po prekonaní zápalu pľúc, operácii očiek a niekoľkých transfúziách krvi doniesli domov z nemocnice po vyše 4 mesiacoch. Nekonečné trápenie s dýchaním, jedením a pitím nás uviedli do reality, ktorá nás naučila otriasať bežné problémy života. Keď sa vám dusí dieťa v náručí, musíte reagovať rýchlo, nie je čas na rozmýšľanie. Monitor dychu nám pípal niekoľkokrát do týždňa. Občas si len tak "zabudla" dýchať alebo nezachytil jej plytké dýchanie. Naučilo nás to veľa. Stali sme sa odolnejšími... Stresové situácie zvládame s nadhľadom.

Dnes má Miška 3 rôčky a 4 mesiace. Konečne sa môžeme pochváliť, že v noci spáva. Vie sa krásne smiať, dokonca jej chutí papať (svoje mini dávky). Síce jedlo stále mixujeme, ale nezvracia ho. Po všetkých absolvovaných terapiách sa jej viac uvolnili nôžky, spevnela, lepšie drží hlavu. Nedokáže ju však koordinovať tak, aby udržala rovnováhu, čo jej sťažuje ďalšie motorické úkony, pretože má len 20% zadného mozočku. S očkami sa nám pohoršilo, je to logické pri ťažkej krátkozrakosti, dioptrie sa vyšplhali už cez -20... Výborne však reaguje na LED svetlá, preto má doma stimulačný kútik, kde sa vie prehrať a búcha si do hračiek (zrejme po pamäti). Operácia je možná len po stabilizácii zraku - po puberte, no čo bude dovtedy, si nechcem radšej predstaviť. Za 3 roky sme boli v nemocnici asi 15x, naposledy veľmi ťažký 3 týždňový pobyt, kde Miške v anestéze museli vytrhnúť 8 zúbkov, pretože mala neuveriteľné bolesti. Nevie korigovať bolesť, nevie to dať najavo len tým, že sa hádže, kope a nespí, nepapá a následne rapídne chudne. Ranila nás ďalšia správa, keď nám na ortopédii povedali, že jej treba operovať ľavý bedrový kĺb, ktorý nemá správne smerovanie a všetko nasvedčuje tomu, že sa vykĺbi... Preto ideme riešiť špeciálny zdravotný kočík a správne sedenie. V špecializovaných ambulanciách nám žiaľ veľmi nie je pomoci. Už sme v štádiu, kedy treba s Miškou nonstop cvičiť, rehabilitovať a venovať sa jej špeciálnymi metódami na jej rozvoj. Stále s ňou chodíme plávať, do vírivky, na hipoterapiu, oxygenoterapiu, masáže, kinesiotaping,... V tomto roku sme absolvovali už 6 rehabilitačných pobytov. Miška je pri cvičení pokojná a je rada, keď sa s ňou "manipuluje". Objavili sme nové cvičenie v obleku Therasuit, kde kombináciou metód a techník bolo cvičenie individuálne prispôsobené na Mišku a postupne sa svaly zaťažovali, čím sa dosahoval veľmi dobrý efekt či uvolnenia, či spevnenia svalových partií. Radi by sme ostali pri tejto metóde a kombinovali ju s cvičením Bobath koncept. Odskúšali sme rôzne techniky a druhy cvičenia a tieto Miške vyhovujú. Preto najprv ĎAKUJEME všetkým darcom, ktorí nám akokoľvek doteraz pomohli a zároveň vás všetkým opäť prosíme, aby ste našej Mišičke pomohli rehabilitovať i naďalej. Bez vás by sme jej tieto "parády" nemohli dopriať. ÚPRIMNE ĎAKUJEME. Rodičia + Mišel"650"

Miškine diagnózy, ktoré nie sú na chválu :-(

* detská mozgová obrna - kvadruspastická forma s axiálnouhypotóniou,

* Dandy-Walker variant,

* sekundárna mikrocefalia,

* atrofia mozgu,

* bronchopulmonálna dysplázia,

* malnutrícia,

* retinopatia,

* ťažká myopia,

* atrofia očných nervov,

* coxa valga, ... 
Aktualizácie

Úprava cieľu výzvy18. dec 2014

Pretože aktuálny zdravotný stav maminy nedovoľuje chodiť s Mišičkou na viactýždňové pobyty, z vyzbieraných finančných prostriedkov by sme zabezpečili hlavne doplnky stravy a vitamíny, bulharské probiotiká, ktoré Miška denne užíva. Cvičenie Therasuit a Bobath koncept by sme absolvovali ambulantne :-) Ďakujeme za pochopenie.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?