Menu

O štyri kolesá navyše

Trvanie výzvy: 20. októbra 2014 - 20. októbra 2015

Cieľ výzvy

Špeciálne upravené auto pre nás znamená obrovský posun vpred. Kvôli špecifickým úpravám je však finančne nákladné a z nášho rodinného rozpočtu si takéto auto nemôžeme dovoliť. Preto sme sa rozhodli vyzvať množstvo nadácií, firiem, spoločností, priateľov, známych, ale aj ľudí, ktorí chcú podporiť dobrú vec a oslovil ich náš príbeh. Na financovanie auta totiž potrebujeme viac než 23 tisíc eur, čo je vysoká suma. Veríme však, že s Vašou pomocou to zvládneme. „Skôr vyzbierame 1€ od 23 tisíc ľudí, ako 23tisíc eur od jedného človeka.“ Preto si vážime každý jeden cent, ktorý nám venujete a pomôžete sa nám tak dostať bližšie k nášmu vysnívanému autu. S vďakou Jimmy a Naťka

Príbeh

O štyri kolesá navyše

V každom rohu našej izby nájdete vozík.
Mechanický, elektrický, sprchovací, jeden, druhý, tretí...
Nie je tých kolies už akosi priveľa? Nám to však stále nestačí.
Chceme mať ešte „o štyri kolesá navyše“. Chcete vedieť, aké štyri kolesá máme namysli? :)

Martin „alias Jimmy“ a Natália. To sú mená, ktoré nám rodičia vybrali ešte pred tým, ako sme uzreli svetlo sveta. Vtedy sme ešte netušili, že sa naše cesty spoja pri potulkách touto zemou. Dnes už tvoríme nerozlučný pár takmer šesť rokov a zdolávame každodenné radosti aj starosti spoločne. Za tých pár rokov sme prežili mnoho pekných chvíľ, ktoré sme strávili aj vďaka našim spoločným záľubám. Veľmi radi cestujeme, máme radi skupinu Coldplay a ich pekné koncerty. Obidvaja sa venujeme paralympijskému športu boccia, vďaka ktorému sme sa prvý krát stretli. Obdivujeme našu krásnu slovenskú prírodu a zbožňujeme prechádzky na našich elektrických vozíkoch. Vtedy cítime najväčšiu slobodu. Pocit slobody umocňuje aj predstava bezbariérového auta, ktoré nám otvorí ďalšie životné možnosti a posunie nás o krôčik bližšie k nezávislému životu. A to aj bez ohľadu na naše svalové ochorenie.

Aj napriek tomuto ochoreniu sa vždy snažíme myslieť pozitívne a brať život taký, aký je, s jeho radosťami, ale aj starosťami. Obidvaja sme na vozíku a často sa stretávame s rôznymi pohľadmi na náš vzťah. Niektorí ľudia si ani nevedia predstaviť žiť dvoch vozičkárov v plnohodnotnom vzťahu. My už však vieme, že to funguje. Funguje nám to už šesť rokov a plánujeme spoločnú budúcnosť. Navzájom si pomáhame tak, ako len vieme a práve to nás veľmi zbližuje. Vieme sa pochopiť a vžiť do role toho druhého asi ako málokto. A práve porozumenie a láska tvorí základ nášho štvorkolieskového vzťahu :)

Po svete behá nespočetné množstvo rôznych typov áut. Tých bezbariérových je už o niečo menej a preto si často ľudia takéto auto nevedia ani predstaviť. Keď rozprávame o našom budúcom pomocníkovi, pýtajú sa nás, ako takéto auto vyzerá a čo všetko musí mať, aby spĺňalo najdôležitejšiu podmienku – byť bezbariérové. Pre nás bezbariérové auto predstavuje hlavne priestor, v ktorom môžeme cestovať spolu s elektrickými vozíkmi. Tie sú totiž veľmi ťažké a mohutné, preto nie je možné takéto vozíky poskladať a uložiť do klasického kufra auta. Najväčšou výhodou bezbariérového auta je fakt, že môžeme počas cesty sedieť na našich vozíkoch. Asistenti nás nemusia v náručí prekladať z vozíka do auta, čím ušetríme jeho, ale aj naše sily. Aby sme sa do auta na vozíkoch dostali, musí disponovať nájazdovou plošinou, ktorá býva najčastejšie umiestnená v zadnej časti auta.

Aktualizácie

O.Z. Medzi Nami nás podporilo sumou 520€22. jún 2015

Ďakujeme občianskemu združeniu Medzi nami za peniažky, ktoré nám venovali a podporili tak kúpu nášho vysnívaného autíčka :)

Dar od BABKY19. jan 2015

Dnes nám naša zlatá BABKA darovala na naše vysnívané auto 50€ v hotovosti. Rozhodla som sa, že ich pošlem na portál ĽudiaĽuďom, aby sme mali všetky peniažky od darcov pokope, ... Ona sama peniažky potrebuje, no túto pomoc považuje za maličkosť... pre nás to určite nie je maličkosť babka, ďakujeme Vám za pomoc, vážime si to. :)

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?