Menu

Pomôžme bielej vrane Ľubici Lapinovej

Trvanie výzvy: 13. decembra 2016 - 31. decembra 2016

Cieľ výzvy

Finančne pomôcť Ľubici Lapinovej, ktorá prišla neprávom o prácu. Vyzbierané peniaze použije Ľubica na opravu čerpadla a kotla na kúrenie.

Autor výzvy

Príbeh

Pomôžme bielej vrane Ľubici Lapinovej

Pomôžme bielej vrane Ľubici Lapinovej, ktorá prišla neprávom o prácu. Dnes je stále nezamestnaná a musí sa starať o chorú mamu. Z aktivačných prác na obecnom úrade a príspevku na bývanie v hodnote 180 eur mesačne nedokáže dlhodobo prežiť. Naša výzva nadväzuje na zbierku (www.ludialudom.sk/vyzvy/3931), vďaka ktorej si môže Ľubica zabezpečiť drevo na kúrenie. Viacerí ste nám písali, že by ste chceli Ľubici ešte finančne pomôcť, ale pôvodná zbierka je už ukončená. Rozhodli sme sa preto spustiť ešte jednu zbierku, aby si Ľubica mohla dať opraviť čerpadlo a kotol.

Ľubica Lapinová viac ako tri desaťročia pracovala v Národnom lesníckom centre vo Zvolene ako kontrolórka. Osudným sa jej stalo verejné obstarávanie za viac ako pol milióna eur v známej kauze Forestportal. Keď v roku 2010 preverovala obstarávanie, narazila na vážne porušenia zákona. Pravdu bránila statočne a neústupčivo. Nakoniec bola prepustená za údajnú nadbytočnosť. Ani nevedela ako a 32 rokov práce bolo zrazu fuč. Jej bývalý zamestnávateľ na ňu neskôr ešte na dôvažok podal trestné oznámenie pre krádež firemných dokumentov, no polícia prípad uzavrela v prospech Ľubice. Do dnešného dňa sa súdi o neplatnosť výpovede. Našťastie sa veci začínajú konečne vyvíjať v jej prospech. Krajský súd už potvrdil, že jej výpoveď bola neplatná.

Ľubica žije v Podkriváni neďaleko Detvy, ako päťdesiatročná žena v regióne s vysokou nezamestnanosťou má mizivú šancu zamestnať sa. O to viac, že sa stará o chorú mamu, ktorá potrebuje stálu opateru. Z aktivačných prác na obecnom úrade a príspevku na bývanie v hodnote 180 eur mesačne nedokáže dlhodobo prežiť.

Do svojej situácie sa Ľubica nedostala svojím pričinením. Hájila pravdu a neústupčivo bojovala za spravodlivosť. Práve preto by sme jej chceli finančne pomôcť, aby mohla aspoň trochu dôstojnejšie žiť. Vopred ďakujeme za každý dar.

Veronika Čukášová a Fero Pauliny z tímu Bielej vrany

Aktualizácie

Veľmi pekne Vám ďakujeme15. dec 2016

Ľubica nás poprosila, aby sme vám poslali jej poďakovanie: „Ďakujem vám všetkým za pomoc, veľmi si ju vážim. Dojalo ma, koľko ľudí si všimlo môj príbeh a pomáha mi.“

Veľmi pekne ďakujeme za všetky dary, zbieka je už naplnená. Vďaka vašej pomoci môže biela vrana Ľubica Lapinová prežiť zimu v teple domova.

Ak by ste ešte mali chuť pomáhať, budeme radi ako podporíte ocenenie Biela vrana, aby sme mohli oceňovať ďalších statočných ľudí.

Ešte raz vám ďakujeme. 

Veronika Čuášova a Ferou Pauliny z tímu Bielej vrany


Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?