Menu

Prosím, pomôžte nám prežiť

Trvanie výzvy: 2. februára 2017 - 2. februára 2018

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Dopriať malej vzdelanie,aby sa mohla učiť jazyky ,navštevovať hudobnú školu,spev,športovať.

Príbeh

Prosím, pomôžte nám prežiť

Prosím pomôžte mi ,aby moja vnučka mala také detstvo ako ostatné detičky.Chcem ,aby sa usmievala ,aby bola šťastná

Prosím dobrých ľudí o pomoc .


Strach výčitky,je mnoho spôsobov ako opísať pocity,ktoré človek cíti,keď bojuje s každodenným životom.Sama vychovávam svoju 10 ročnú vnučku od 8-ich mesiacov.Dievčatko je veľmi šikovné,dobre sa učí má jednotky,navštevuje Základnú umeleckú školu,hrá na harmonike,navštevuje výtvarný krúžok,tancuje folklóra krúžok ľudového spevu.Snažím sa ju do života pripraviť,ako plnohodnotného človiečika.Vkladám do nej veľa úsila ,aby vzdelanie bolo prvoradé.Je úžasná,dáva neskutočne veľa lásky,ktorú sa jej snažím opätovať.Robím všetko,aby bola šťastná...Veľa sa jej venujem,aby mala krásne spomienky.Naše programy sú jednoduché ako napr.   východ slnka ráno o piatej.Maľovanie kamienkov pri Dunaji,počúvanie vtáčikov....,pečieme,varíme,,,,Naš každodenný život sa snažím trošku rozjasniť,aby nebol len taký obyčajný deň. Len že aj obyčajný deň treba prežiť.A to je náš problém.

Náš mesačný príjem je 61,50€,89€ a 23€ .Ťažko to zvládame finančne.Ja mám  zdravotné problémy.Čím ďalej,tým je to horšie.Doteraz som si ani neuvedomila,aké dôležité je zdravie.Cítim,že slabnem,zdravotné problémy ma ubíjaú .Som po ťažkej operácii,mám strach,že to finančne neutiahneme.Moje zdravotné problémy ťažko znášam.Mám strach o malú.Keď sa z niečoho dostanem,tak príde ďalšia choroba.Neviem ako ďalej.Bývame v podnájme,na stravu nám ledva zostane.Nikdy som si nemyslela,že sa dostanem do takejto situácie.Vždy som sa snažila pomôcť ,ak to niekto potreboval.9 rokov žijeme z jedného dňa na druhý.

Keď sa človek dostane na dno,je veľmi ťažké sa z toho dna dostať,ale ja to nevzdávam....Nemôžem to vzdať,lebo  musím svoju princezničku vychovať.Veď ja som jej náhradná mama a zároveň aj otec.Žiaľ náhradná starostlivosť v rodine je zabudnutá zákonodarcami.Prišla som o všetky príjmi.Keby som vychovávala cudzie dieťa,takby som mala príjem,ale ak je dieťa z rodiny,nemám nárok.Je to náročné finančne.Človek sa snaží aj to posledné dať deťom,ale keď nie je z čoho,je to neskutočne bolestivé.Držím sa ,aby z môjho hrdla nevyšiel vzlyk.Časom som sa naučila nesťažovať,zvykla som si na otázky bože ako to vôbec zvládaš,ako to dokážeš.Ťažko,preťažko.Človek si zvykne na podceňovanie,na pohľady ľudí..Držíte len hrdinskú tvár a vo vnútry ticho trpíte.Denno denne si dávam otázku,ako ďalej..... odpoveď neviem.Tak toto je to čo nezvládam...Psychicky ani finančne.Lebo ja som len obyčajná babka,ktorá sa stará  o vnučku.Napriek týmto problémom som si na 100% istá,že som urobila správnu vec.Každý deň s malou je pre mňa darom.Obohacuje môj život Láska,ktorú od nej dostávam sa opísať nedá.

 Človek čaká.že sa mu bude ľahšie žiť a príde ďaľšia rana. Zdravie je veĺmi vzácne. Až teraz som to pochopila.ked je pre mňa problem prejsť pár metrov. Čaká ma operácia oboch bedrových kĺbov..Priznám mám strach.Ako budem fungovať ďalej.Len za moje lieky platím mesačne cca 80€ . 

Problem sa zjaví asi v každej rodine. Je už,len na más ako sa s ním vieme vyrovnať. V našich životoch sú ľudia.ktorí nás naučili veľa. Pri každej návšteve som videla tú iskru a ľútosť v očiach mojej vnučky,keď počúvala príhody o ťažkom živote počas vojny,alebo o práci na poli,či už o tom čo si vypestovali,z toho žili počas zimy. Náučne rozprávania o pokore som ešte aj ja zbožňovala. Rozprávania skončili,ostalo ticho,miesto ostalo prázdne. Opustil nás človek s obrovskou vierou....a my dve to veľmi ťažko zvládame. 

Verím ,že Vaše  dobré srdiečko osloví moja výzva.Vaša pomoc ma posúva ďalej,dáva nádej na krajší zajtrajšok.

Život ma donútil plakať,ale nedokázal mi vymazať úsmev na tvári. Život mi zlomil srdce,ale nedokázal zničiť moju dušu.Život mi ukradol veľa nádeje,ale nedokázal mi vziať moje sny.Život mi rokmi vyryl vrásky na tvári,ale nedokázal, aby zostárlo moje srdce...

ĎAKUJEM za Vašu pomoc,ktorá nám umožňuje dôstojnejšie žiť! Som vďačná ľuďom ,ktorí nás robia šťastnými.Ste čarovní záhradníci,vďaka ktorým kvitneme :-)

Aktualizácie

Vianočne ĎAKUJEME22. 12 2017

Aj v tomto roku sa chceme poďakovať všetkým tým,ktorým na nás záleží. Otvorte dvere vianočnemu obdobiu plnemu radosti,vpustite do nich nove príležitosti a zdolávajte prekážky. Vďaka Vám aj my máme krásne Vianoce. Nech je vaše srdce obklopene láskou všetkých blízkych. Prajeme vám s Kajkou momenty,ktore vás pri srdiečku zohrejú a zažijete chvíle,na ktore budete vždy s úsmevom spomínať.  V čarovnej attmosfere Vianoc zabudnite na starosti všednych dní .

Ďaľšie ĎAKUJEM pre ľudí čo nás  kontaktovali a Kajke urobili radosť. Aspoň dúfam,lebo tá radosť bude až v nedeľu. Ďakujem pán Lomen,pán Bystrický,slečna Lusya....

Prišiel krásny čas VIANOC. Som prekvapená ,že nám prišlo viac mailov s prianím . 11. 12 2017

Zdravotny stav sa nezlepšuje,ale aj napriek tomu sa snažíme vyčarovať aj my pohodu. Spolu sme napiekli medovničky,ktore si zdobíme. Urobili sme si pomarančovu kôru ,ktorá vonia. Je už skoro tma,vypíname všetko a zapálime si sviečky. Je to ako v rozprávke ,vôňa medovnikov,pomarančovej kôry ,čaju,hrajúce plamienky sviečok ..... a my dve sa každý večer pozabudneme a dlho sa roprávame,spomíname na naše spoločne zážitky..... ani vy sa nezabudnite zastaviť na chvíľku a užite si čaro Vianoc. 

Veľká vďaka 26. 5 2017

Ľudia chcem Vám sem prilepiť pár písmeniek . ĎAKUJEM !!! Žiaľ neviem to napísať zlatým pierkom. 

Zároveň obrovske ĎAKUJEM patrí aj ELLKE a NATY . Ďakujem.za krásne slová pre Kajuš k narodeninám a za vytúžene CDčko. Ste proste jedničky. Toľko psych.podpory čo som od Vás už dostala,neexistujú slová.ktore by vyvážili Vašu snahu. Slovíčko Ďakujem je tak maličke oproti Vašim skutkom. 

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?