Menu

My dve - vnučka s babkou a náš boj o prežitie

Trvanie výzvy: 22. februára 2019 - 20. februára 2020

Cieľ výzvy

Uhrada liekov,potravin.Zaplatenie najomneho .

Príbeh

My dve - vnučka s babkou a náš boj o prežitie

Prosim o pomoc ,aby som mohla ďalej vychovavať moju vnučku


Prosím dobrých ľudí o pomoc .


Strach výčitky,je mnoho spôsobov ako opísať pocity,ktoré človek cíti,keď bojuje s každodenným životom.Sama vychovávam svoju 12 ročnú vnučku od 8-ich mesiacov.Dievčatko je veľmi šikovné,dobre sa učí má jednotky,navštevuje Základnú umeleckú školu,hrá na harmonike,navštevuje výtvarný krúžok,je veľmi cieľavedoma,tvrdo sa uči pre svoj výborný prospech a krasne hra na akordeone. .Snažím sa ju do života pripraviť,ako plnohodnotného človiečika.Vkladám do nej veľa úsila ,aby vzdelanie bolo prvoradé.Je úžasná,dáva neskutočne veľa lásky,ktorú sa jej snažím opätovať.Robím všetko,aby bola šťastná...Veľa sa jej venujem,aby mala krásne spomienky.Naše programy sú jednoduché ako napr.   východ slnka ráno o piatej.Maľovanie kamienkov pri Dunaji,počúvanie vtáčikov....,pečieme,varíme,,,,chleba vo vajci pri sviečkach.... štvrtok je pravdivý den,kedy sa mi môže zveriť  so všetkým ,ak sa stalo niečo načo nie je pyšna. Naš každodenný život sa snažím trošku rozjasniť,aby nebol len taký obyčajný deň. Len že aj obyčajný deň treba prežiť.A to je náš problém.

Náš mesačný príjem je 270 eur. Ťažko to zvládame finančne.Ja mám  zdravotné problémy.Čím ďalej,tým je to horšie.Doteraz som si ani neuvedomila,aké dôležité je zdravie.Cítim,že slabnem,zdravotné problémy ma ubíjaú .Som po ťažkej operácii,mám strach,že to finančne neutiahneme.Moje zdravotné problémy ťažko znášam.Mám strach o malú.Keď sa z niečoho dostanem,tak príde ďalšia choroba.Neviem ako ďalej.Bývame v podnájme,na stravu nám ledva zostane.Nikdy som si nemyslela,že sa dostanem do takejto situácie.Vždy som sa snažila pomôcť ,ak to niekto potreboval.10 rokov žijeme z jedného dňa na druhý.Aj vnučka ma zdravotne problemy. Ma tetaniu,problem s nohou. 

Keď sa človek dostane na dno,je veľmi ťažké sa z toho dna dostať,ale ja to nevzdávam....Nemôžem to vzdať,lebo  musím svoju princezničku vychovať.Veď ja som jej náhradná mama a zároveň aj otec.Žiaľ náhradná starostlivosť v rodine je zabudnutá zákonodarcami.Prišla som o všetky príjmi.Keby som vychovávala cudzie dieťa,takby som mala príjem,ale ak je dieťa z rodiny,nemám nárok.Je to náročné finančne.Človek sa snaží aj to posledné dať deťom,ale keď nie je z čoho,je to neskutočne bolestivé.Držím sa ,aby z môjho hrdla nevyšiel vzlyk.Časom som sa naučila nesťažovať,zvykla som si na otázky bože ako to vôbec zvládaš,ako to dokážeš.Ťažko,preťažko.Človek si zvykne na podceňovanie,na pohľady ľudí..Držíte len hrdinskú tvár a vo vnútry ticho trpíte.Denno denne si dávam otázku,ako ďalej..... odpoveď neviem.Tak toto je to čo nezvládam...Psychicky ani finančne.Lebo ja som len obyčajná babka,ktorá sa stará  o vnučku.Napriek týmto problémom som si na 100% istá,že som urobila správnu vec.Každý deň s malou je pre mňa darom.Obohacuje môj život Láska,ktorú od nej dostávam sa opísať nedá.

 Človek čaká.že sa mu bude ľahšie žiť a príde ďaľšia rana. Zdravie je veĺmi vzácne. Až teraz som to pochopila.ked je pre mňa problem prejsť pár metrov. Čaká ma operácia oboch bedrových kĺbov,cisty sa mi objavuju na rôznych miestach na tele. Mam na oku jednu veľku a mnoho malých cist. Mam v kolene dve,ktore mi opakovane vyťahuju. Už len navšteva ortopeda ma stoji mesačne 70-80€. A to je len jedna diagnoza. Zdravotných ťažkosti je mnoho.. Priznám mám strach.Ako budem fungovať ďalej. Verím ,že Vaše  dobré srdiečko osloví moja výzva.Vaša pomoc ma posúva ďalej,dáva nádej na krajší zajtrajšok. Každý nový den je nova výzva ako ho prežiť. Bolesti su niekedy veľke,snažim sa to nedať najavo. Držať sa hrdinsky,no nie vždy sa da. Zapal pečene je veľmi neprijemna,prichadzaju krče po tele. Trpim no aj napriek tomu sa musim držať,aby Kajka videla vo mne istotu. Ešte verim ,že sa to zmeni

Život ma donútil plakať,ale nedokázal mi vymazať úsmev na tvári. Život mi zlomil srdce,ale nedokázal zničiť moju dušu.Život mi ukradol veľa nádeje,ale nedokázal mi vziať moje sny.Život mi rokmi vyryl vrásky na tvári,ale nedokázal, aby zostárlo moje srdce...

Ďakujeme za každu pomoc !!! Veľmi si ju važine !Aktualizácie

Ďaľšia rana31. 1 2020

Ďakujeme za pomoc. Bez vás to nedáme

Keď už len čakať môže človek27. 6 2019

Čakať na výsledky,čakať na terminy,čakať na nastup do nemocnice,čakať či vôbec budem vedieť ešte žiť život ako doteraz. Čakanie ma ubija. Som sklamana,smutna,nedôverčiva. Za 5 mesiacov chodenia po vyšetreniach sme sa nedopracovali v podstate nikde. Pôvod bolesti,ukrutneho kašľa , zvracania  ,vysokeho zapalu v krvi nedokazali zistiť. Zufalo čakam čo bude. Za lieky platim veľke peniaze. Jeden doktor predpiše druhy o 3 dni vysadi. Už mam lekaren doma. Ani neviem ako by som opisala svoje pocity. Bezmocnosť.... ako ďalej? Veď Kajuš ma len 12 rokov a ja tu sedim ako kopa nešťastia. Čo bude neviem. Viem len ,že slabnem stale viac a viac. Cieľ? Ustať to....možno sa to na dobre obrati. Ja tu ešte dlho musim byť pre Kajuš. 

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?