Menu

Profil Nezisková organizácia ...

Nezisková organizácia Apis

Náš príbeh

Nezisková organizácia Apis pomáha začínajúcim včelárom po celom Slovensku budovať nové úle, zvyšovať množstvo opeľovačov a tvoriť aktivity pre deti zo škôl.


Ako to začalo

Náš projekt sme spustili, aby sme vyriešili 3 problémy

  • nízky počet mladých včelárov (priemerný vek slovenského včelára je dnes 70 rokov)
  • klesajúci záujem mladých o remeslo (V roku 2010 na Slovensku skončilo SŠ s výučným listom 11-tisíc absolventov, minulý rok ich bolo menej ako sedemtisíc - Zdroj: HN Slovensko)
  • klesajúce množstvo opeľovačov (včiel)

Chcelo to niečo nové

Zostavili sme tím mladých včelárov, ktorý spĺňajú najnáročnejšie podmienky – od podmienky včelárenia v čistom prostredí, až po ochotu robiť prednášky na školách/škôlkach, zaúčanie mladých ľudí a samozrejme ochota posúvať svoje remeslo ďalej.

Našim cieľom je ukázať mladým svet mimo tabletov a počítačov. Naučiť ich ako chutí skutočný med, aké dôležité sú pre nás včely a ako sa o ne môžu začať starať ak by ich to zaujalo.

Facebook
facebook.sk/adoptujul

Web
adoptujul.sk

Naše krédo

Víziou nášho projektu je vybudovať 10 000 nových včelých úľov, ktoré dajú prácu mladým začínajúcim včelárom a nových opeľovačov našej prírode

Stručný popis organizácie

Nezisková organizácia Apis pomáha začínajúcim včelárom po celom Slovensku budovať nové úle, zvyšovať množstvo opeľovačov a tvoriť aktivity pre deti zo škôl. U našich včelárov si môžete adoptovať úľ, či kúpiť ich produkty z ktorých výťažok ide na pokrytie nákladov na prednášky či budovanie nových úľov.

Podporte našu organizáciu aj zdieľaním tejto výzvy

Naše výzvy ()

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete ukončiť odosielane tohto daru?

Úprava platby

Dátum

Podporovaná výzva

Variabilný symbol

Suma